"bu da bir rüyaysa, beni uyandırmaya çalışan herkesi öldürürüm." -game of thrones

Supergirl tartışma forumu

Tüm Forumlar > Supergirl > DC'ye yapılan mantıksız eleştiriler

yeni konu aç DC'ye yapılan mantıksız eleştiriler

Uzun zamandır DC'ye yapılan bir sürü kötü eleştiri okuyorum, bazı kısımlara hak verdiğim için hiçbir şey yazmadım ama artık kendimi tutamayacağım çünkü artık eleştiriler mantıksızlaşmaya başladı sizi biraz aydınlatayım; Bazı arkadaşlar misyonun ne olduğunu bilmiyorlar bundan dolayı da adamların misyonunu eleştirdiklerinin fakında değiller.DC'nin misyonu; kahramanları insanlara sevdirmek, hayran kitlesini arttırarak izleyici kitlesini genişletmek vs.Atıyorum DC bir The Vampire Diaries gibi bir The Walking Dead gibi diziler yapmaz ya da kötü karakter üzerinden konu yürütemez bu onların misyonuyla çelişir "zaten kötü karakter kahraman olamaz" bu misyonu eleştirecekseniz size tek önerim DC nin dizilerini izlemeyin bir şirket misyonunu değiştirmez piyasaya kepaze olurlar.(Zaten neden değiştirsinler?)Yani aradığınız şey DC'de yok boşuna zaman kaybetmeyin.Yani beğenmiyorsan izleme kardeşim.

Arkadaşlar aslında hepiniz haklısınız ancak bu işler yayınlanan kanal ve hitap edilmek istenen kitle ile doğru orantılı. DC dizileri, (Gotham 2. sezon ile biraz bu sınıfın dışında kalıyor) ergenlik çağında olan kitleyi odak alarak yayınlanıyor. Amaç kendilerine daha fazla hayran kazandırmak. Burada kimse kimseye bunu sev şunu sevme diyemez ama bir arkadaşın da dediği gibi beğenmeyen izlemeyebilir bu kadar basit. Bakın izlemesin demiyorum yanlış anlaşılma olmasın. Sanmayın ki her DC takipçisi yayınlanmakta olan bu dizilerin hepsini izliyor ya da izlerken büyük keyif alıyor. Bazı dizilerin bazı bölümleri beni sıkmayı bırakın bayıyor zaman zaman ama süper kahraman olgusunu sevdiğim için ve dizi izleyecek vaktim de olduğu için kötü bulduğum yanlarına rağmen izliyorum. Dizi olsun sinema olsun süper kahramanlar iyi, kötü ya da vasat yapımlara rağmen yine de altın çağını yaşıyor. Bu benim için harika bir durum. Elbette gönül ister ki hepsi son derece kaliteli olsun ama olmuyor. Sinema evreninde süper kahraman filmleri ölmek üzereyken Marvel (birkaç vasat film ama sonrasında iyi filmler ve ortak evren (Avengers) sayesinde süper kahramanlara sinema da yeniden kredi kazandırdı. DC tarafında ise Nolan'ın Batman serisinin yakaladığı başarı, her ne kadar orjinal Batman'e çok bağlı kalmadan yapılmış olsa bile umut verdi. Önümüzdeki yıllarda iki taraftan da baya bir film gelecek. Ben çok mutluyum şahsen. DC dizilerini yayınlayan kanal ve bölüm sayısının çok olması açısından doğal olarak iyi bölümleri de olsa çoğu dizisinde birçok vasat bölüm barındırıyor ama sonuçta kazanıyorlar adamlar için en önemli etken bu her şeyden önce. Mesela iki tarafın yayınlamış olduğu çizgi dizi veya çizgi filmlere bakın DC animasyonlarında kan kullanmaktan çekinmiyor ve bu klasmanda çocuklar için değil yetişkinlere de hitap etmesi için uğraş veriyorlar. Yani isteyen istediğini sever ama biraz bilgi sahibi olup daha sonra fikirleri belirtmek daha tutarlı olabilir. Her iki tarafında çok güzel işleri ver çizgi roman, animasyon, dizi ve sinema olarak bunlardan hoşuna gidenleri takip edin gerisini koy verin. Son olarak Supergirl dizisinde efektlere çok takan var ama dizi evrenindeki bütçe sinema evrenindeki bütçesinin yanından bile geçmiyor bunu da unutmamak lazım. O yüzden para ile doğru orantılı bu efektlerin ne kadar iyi olacağı konusu.

Öncelikle supergirl'ün altına yapılan gereksiz ve abartılı eleştirelerden rahatsız olduğumu ve tilt kaptığımı söylemek isterim. Hikaye de Superman'den bahsedip durmaları gayet normal çocukluğumuzdan beri bu karakterlerin eninde sonunda birbirlerine muhtaç oldukları aşikar ayrıca scherbatsky ve SlayerDocto'un da dedikleri gibi DC ve Marvel arasında bir gerçeklik farkı olduğu ortada hem Marvel hem de DC hayranı olarak herhangi bir karakterin aşağılanmasını yanlış buluyorum. Ama özellikle Supergirl için yapılan bu yorumlara kayıtsız kalmak istemedim. Saçmalayan salaklara sesleniyorum çok biliyorsanız kendiniz çekin diziyi sırf Supergirl'ün hikayesi sonradan çıktı diye onu silik bir karakter olarak görmeniz saçma ve salakça şimdi yavaşça yaylanın buradan o gereksiz yorum yapanlar çünkü bu karakteri bu denli aşağılamaya hakkınız yok!

Valla bir arkadaş film konusunda Dc gömer demiş ama sorarım sana? Batman Üçlemesi haricinde hangi dc filmi adam akıllı? MOS dan bahsediyorsan o kadarda iyi bir film değildi. Tamam bak "Christopher Nolan" ın Batman Üçlemesi bana göre demeyeceğim dünyaya göre "süper bir seriydi" ve marvelin "o kadar iyi yaptığı" bir film hatırlamıyorum ama şuda bir gerçek genel olarak bakarsak marvel film evreninde "Dc" yi gömüyor. Bunun nedeni ise Dc daha yeni bu işe giriyor. Bi durun kardeşim :D yıl 2020 olsun ondan sonra Film karşılaştırması yapın. Şu an yapmanız bile hata :O Diziye gelirsek @scherbatsky kardeşim çok haklısın millet "misyon, vizyon" un ney olduklarını bilmeden eleştiri yapıyorlar. Yaş olarak 19'a ayak bastım 24 gün sonra 19 olacağım. Dc ve marvelin yaptığı bütün dizileri izlemişimdir ve abi şu iki şirketi artık karşılaştırmayın Allah rızası için :'( Marvel' in genel olarak misyonu çocuklara ve olgunlara yönelik. Bknz. Gotg filmini veletlerde izleyebiliyor. 25-30 yaşındaki olgun adamlar da. Ama bir Batman: The DArk Night filmi bana göre 16- altındakilere uygun değildi. Aynı şekilde marvelin DD ve JJ dizileride -17 altına uygun değildi :) Biraz karışık bir anlatım biçimi oldu kısacası eleştiri yapacaksanız yapmayın ve s. olup gidin :P

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık