"yokluğunuzu hissetmeyeni varlığınızla rahatsız etmeyin." -bob marley

The 100 tartışma forumu

Tüm Forumlar > The 100 > Bellarke hayranlarına sorularım var

yeni konu aç Bellarke hayranlarına sorularım var

Bellamy nin 300 kişiyi onlar uyurken katletmesini nasıl savunuyorsunuz?

Bu Bellamy'le alakalı bi soru Bellarke değil

dizinin hayran kitlesi yüzünden diziden soğuduğum gerçeği ...

Peki Clexa hayranlarına da benim bir sorum var o zaman. Weather dağına gittikleri zaman Lexa'nın Arklıları satmasını nasıl savunabiliyorsunuz ? Yada füze atılacağını bildiği halde kimseye birşey söylemeden Clarke ile kaçıp bir sürü masum insanın ölmesine göz yummasını ? Dizideki herkesin hataları var

Pike'ın doğruyu savunduğunu düşündü.Yerlilerin halkına zarar verdiğine inandı.Bu konuda kimse suçlu değil.Herkes kendine göre doğru görüneni yapar.

teşekkürler ceren

Evet herkesin hataları var ama hata yaptıktan sonra düzeltmeye çalışmakta önemlidir bence Lexa ihanetini Clarke a affettirmek için elinden gelen herşeyi yaptı bağlılık yemini etti önünde eğildi Ayni şekilde Skaikru halkı içinde . 300 halkını katlettikten sonra bile saldırmadı eğer gerçekten niyeti kötü olsaydı veya kötü bir insan olsaydı anında saldırır ve onları ortadan kaldırırdı. Füze mevzusunda zor bir karar verdi ben olsam gidermiydim diye düşünüyorum bazen O an ki verilebiliecek karar oydu bencede çünkü savaştalar zaten insanların öleceğini bilerek giriyorlardi savaşa orda ölen insanlarda mount Weather daki halkları için savaşıyordu bu amaç uğruna herşeyi yapabilecek durumdalardı hatta ölebileceklerini bile bile girdiler ama bence şunuda düşünmelisiniz Lexa gitme kararı verdi evet ama Clarke gitmeyebilirdi Lexa yla özel görüşelim demeden önce herkesi uyarabilirdi ama uyarmadı oda biliyordu yapılması gerekeni Ha bazı insanlar bunu doğru görmeyebilir saygı duyarım ama kesinlikle dağdaki ihanetini affetirdiğini düşünüyorum ben @merveazyerdak

Bellamy de yaptıgı hatayı düzeltmeye çalıştı. Buna Pike'ı teslim ederek başladı mesela. Ve 'yaptıgım şey yanlıştı ve ben şimdi bununla yaşamak zorundayım' diyerek bu konuda ne kadar vicdan azabı çektiğini de belirtmiş oldu. 2. sezon finalinde olanlardan sonra Bellamy de çöküşteydi. Sonra birde Gina ve diğerleri öldürünce onun içinde kendini suçladı. Psikolojik olarak çöküktü zaten. Bunun üstüne Pike çıkıp dünyalıları hedef gösterince Bellamy de ona inandı. Ama halkı için doğru şeyi yaptıgını düşündüğü için yaptı onu, tıpkı Lexa'nın 2. sezonda halkı için doğru şey oldugunu düşünerek Arklıları Weather dağında ölüme bırakması gibi . Yanlıştı evet ama bunu göremeyecek kadar çöküktü Bellamy. Lexa iyi bir lider ve karakterdi. Ama sırf Bellarke hoşlarına gitmiyor diye Lexa vs Bellarke kıyaslaması yapıp Bellamy'i gömmeye çalışanlardansan bundan sonra dediklerini ciddiye almam. Bellamy gayet iyi bir karakter..

Ben hiçbir yere Bellamy kötü bir karakter yazmadım öyle olduğunu da düşünmüyorum kötü olsa 2.sezon da ki halini hiç görmezdik doğru düşünüyorsun evet ama ben sadece Pike ı herhangi bir şekilde birinin takip etmesini anlamıyorum benim burda sorunum Bellamy ile değil Pike ile Benim bu soruyu sormamın sebebi de her gördüğüm forumda Lexa nın mount weather da yaptıklarıyla ilgili şaçma sapan konuşulması Bu soru Bellamy ı kötülemek için değildi sadece Lexa nın ihanetine böyle düşünen birçok insan Bellamy nin Pike ı takip ederek 300 kişi öldürmesini nasıl savunuyorlar merak ettim Ben de Lexa nın ihanetini doğru bulmuyorum ama bence 300 asker katlinden sonra gidip bütün Skiakru halkını öldürsede tek kelime etmezdım şahsen

Ben öyle yapanlardan değilim. Lexa'yı karakter olarak çok seviyorum ve öldüğünde çok üzüldüm. Onun ihaneti Clarke'a ve Arklılaraydı. Zaten sevdiği kadını ölüme bırakan biriyle nasıl gerçek aşk adı altında Clarke'ı destekliyorlar ona anlam veremiyorum. Ama o bir lider ve halkı için doğru olanı yapması lazımdı, bunu uygun gördü. Aynı şeyi Bellamy de 300 kişiyi öldürerek yaptı. İkisi de yanlıştı. İkisi de farketti. Pike'ı neden takip ettiğini bence gayet iyi açıkladım tekrar yazmayacağım. İçinde bulunduğu psikolojik durumu değerlendirirsen karakteri de anlarsın diye düşünüyorum. Yaptığı doğruydu demiyorum, keşke olmasaydı. Ama bunun için Bellamy'e kızmıyorum. Doğru oldugunu düşündüğü şeyi yaptı çünkü.

Sen öyle düşünüyorsun ben böyle şuanda fikrim değişmedi ama seninkine de saygı duyuyorum

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık