"üzgünüm ama gayet mantıklı konuşuyorum. sadece siz anlayamıyorsunuz." -doctor who

The 100 tartışma forumu

Tüm Forumlar > The 100 > Senaristlere sövmek için açtım...İsteyen Doluşsun..

yeni konu aç Senaristlere sövmek için açtım...İsteyen Doluşsun..

Arkadaşlar çoğu arkadaş ta benim gibi düşündüğünden eminim.Bu Clarke Belammyle olması gerekmiyormu ? Bir çok fan da bunu istiyor ve senaristlerde bunun gayet farkında.Finn öldükten sonra bizim Clarke lezbiyenliğe acayip merak saldı.Biz Belammy dedikçe kız daha da sapıttı.Buradan senaristlere sesleniyorum.. Ananızı sikiyim.

abi konuyu nereden nereye çekmişsiniz en başta bu forumu açan kişiye bende katılıyorum ama şöyle bir şey var tamam kimin hangi cinsten hoşlanıp hoşlanmadığı bana düşmez ama bu dizeye gerek heyecan gerek daha fazla kişi çekmek için bellarke olması şart. Zaten diziyi dikkatli izleyen biri şahsen ben 2 kere bitirdim diziyi o zaman anlar dizi aşk olacaksa bellarke üzerine kurulu olacağından. Her bölüm ikisinin sahnesi olacaksa o sahneyi yavaşlatıp yüz ifadelerini göstermek sizce nedir tabi ki de göstergesidir. Daha ilk bölümden bellamy clarkeyi çukura düşmekten kurtardığında ellerini ilk yakınlaştırdılar sonrada yüz ifadelerini. Sonra sarılma sahnelerini boşuna öyle duygu dolu çekmediler. Clarke bellamy nin sesini duyduğunda nasıl olduğunu gördük. Bu dizinin sonun da destansı bir çifti olacaksa clexa değil kesinlikle bellarke dir. Clarke bir lexayla öpüştü diye bu kadar kişi sahiplendi ama emin olun bellarke isteyen ve daha hiç bir şey olmamışken sahiplenen hayan kitlesi büyük.
Sonuna kadar Bellarke

Bellamy, clarke'i cukura dusmekten kurtarirken pembe panjurlu evle 3 cocuk hayal etmiyodu. Clarke'in elini birakip oldurumeyi dusunuyodu. Sacma sapan yerlerden olmayan olaylari uyduruyorsunuz.

Orda benim demek istediğim pembe panjur ej düşündüğü değil o sahneyi kaç kere izledim neyse ya o kadar dizi izledim hepsinde hangi çiftin olacağını tahmin etmek zor değildi bundada zor değil bekleyin görün clarkenin kimine olduğu önemli değil suan için sonunda kiminle olacağı önemli

Lezbiyenler gerçekten saçmalıyor.Eşcinselliğe karşı olduğumdan değil ama altı üstü bi öpüştüler diye Lexa'yla Clarke beraber olsun diye biyerlerinizi yırttınız gerçekten yeter artık.Ayrıca Lexa Clarke'a ihanet etti.Ve Lexa aşırı kendini beğenmiş ve antipatik bir karakter.Bence Clarke cinsel eğilimlerini anlayamamış heteroseksüel bir genç kız üzerine çok sorumluluk yüklendiği için dominantlığa büründü ama Bellamy'nin yanında kedi gibi oluyor ve Bellamy onu ehlileştiriyor en sevdiğim yanıda bu zaten ilişkilerinin.Sırf bencilliğiniz yüzünden istiyorsunuz Clexayı ve emin olun Clexanın oluru yok siz kıçınızıda yırtsanız senaristler sadece biraz değişiklik için kattı Lexayı oraya Bellarke'ın kaçarı Clexa'nın oluru yok.Sahte anketlerinizle kimseyi yiyemiyorusunuz çünkü BELLARKEISREAL hastagi Claxa hastagini saniyeler içinde yenmişti işi gücü Clexanın olmasını isteyenler sadece kendi reklamlarını yapmak isteyen lezbiyenler.Ayrıca öyle bir zamanda herkesin üremesi gerekir dünyanın tekrar insan egemenliğine girebilmesi için zaten Clarke ve Bellamynin çocuklarının olması önemli iki yetenkli ve iyi görünen insanın çocuklarına gelecek neslin ihtiyacı var :D Bide gerçekten şunu bilin ki sizin çoğunuzda asıl heterofobi var ve aşırı kıskançsınız.

Sahte anketlere demene mi gülsem(Dizinin sağlayıcısının sitesindeki ankete sahte demek ?? ) , karakter analizinin savrulup atılmasına mı gülsem neye gülsem şaşırdım... Yönetmenler oyuncular onca açıklamayı analizi nereye yayınlıyor , insanlar nereleriyle okuyor üstteki yorumdan sonra da anlamış değilim.
Cinsel eğilimlerini anlayamamış dediğin kişinin cinsel eğilimi belli olsun diye 3x01'de Niylah ile yattığı sahne betimlendi. Yönetmen de bunu trilyonlarca kez Twitter üzerinden açıkladı.
İhanet konusuna değinmiyorum bile , iki dakika oturup Lexa'nın karakteristik özellikleri ve liderlik konumu düşünülürse verdiği kararın gayet mantıklı olduğunu görebiliriz.
Son demek istediğim dizi her ne kadar post-apokaliptik bir tema üzerinden yürüse de temsil ettiği ve belirttiği şeyler önemli. Karakterler oluştururken tek bir düşünce üzerinden gidilmiyor. Hadi A karakterine sadece B özelliğini verelim , tüm dizi boyunca öyle olsun. Böyle bir dünya yok. Lexa' da dahil her karakterin kendi içerisinde bir savaşı var.
Lexa bencillikten öte , kendi halkını düşünen bir lider. Kendi inanışlarına göre seçilmiş olma sorumluluğunu taşıyan birisi. Küçüklüğünde dahi liderliğe hazırlanmış , gençken sürüsüyle ölüm görmüş , yakın zamanda da sevdiğini kaybetmiş , bu durumun onun liderlik konumunu etkilemesinden dolayı duygulara kendini kapatmaya çalışmış bir karakter. Ama söz konusu Clarke ile tanışma zamanına geldiğinde , kendini kapatma mevzusunda ciddi kırılmalar yaşadığı görülebiliyor. İki yüz elli kişinin öldüğü , ancak sadece Clarke'ı yanına aldığı bölümü de elimizle bir kenara itersek olmaz.
Üreme konusunda ise , uzayda zamanında öküz gibi bir üssün olduğu yüzyıldan bahsediyoruz. Ayrıca çevrede mutasyona uğramış gorilini mi ararsın , etrafta ne üdüğü belirsiz gezen varlıklar mı ararsın , kafayı milletle kırmış Ice Nation mı ararsın , hepsi var.Bence üreme için kafayı bozacak halde değildirler diye düşünüyorum.

https://twitter.com/JRothenbergTV?lang=tr
Vaktiniz varsa aşağılara kadar okuyun , eminim buz dağının aşağısını görmenizde yardımcı olacaktır.

Bellarke <3

ya sonuç olarak öncelikle bu dizi bilim kurgu diyen arkadaşa sesleniyorum. E aşk hiç yok mu? Finn ne işti o zaman? Ben hâlâ Lexa'ya da Bellamy'ye de okeyim şahsen. Benim için hangisi olduğu önemli değil ama Lexa'nın dizide daha çok görünmesini istiyorum. Bellamy'nin de öyle nitekim. Ha Octavia'yı da seviyorum ben mesela. Burada olay bunların hiçbiri değil. Benim gözümde olay senaristlerin bizi Lexa Bellamy ikileminde bırakmaları gerekirken araya başka karakterler sokmaları, işin varacağı yer belli olmasına rağmen uzatılıp durması. Ben birinci bölümdeki sevişme sahnesini sadece gereksiz buldum. Bellamy'nin yeni hatunu da biraz gereksiz bir ayrıntı olarak gördüm. Senaristlerin bu Bellamy-Clarke olayını bu akdar geciktirmesine de sinir oldum. Sonu Lexa olur, Bellamy olur beni bağlamaz. Ama senaristlerin bu konudaki tavrı beni gıcık ediyor. Konu başlığı da zaten senaristlerin bu tavrına olan sinirden açılmış bence. Yani bunu bir Lexa Clarke kapışmasına çevirmeyelim. Ancak Clarke açısından düşünürsek Bellamy şahsen daha iyi bir seçim. Lexa Clarke'ı hiçbir zaman birinci sıraya koymayacak. Daima vermesi gereken zor kararlar için Clarke'ı karşısına alacak. Uzun vadede ben kendisini mantıklı bir seçim olarak görmüyorum. Ama dediğim gibi Lexa ya da Bellamy'den biriyle olduğu sürece benim gözümde pek problem yok. Ama senaristler yüzünden ortada bir Bellamy yok arkadaşlar. Boşuna tartışıyoruz yani.

Arkadaşlar her şeyin açık bi şekilde anlatıldığı çok bariz. Lexa bir başrol oyuncusu değil konuk oyuncu ve fazlasıyla rağbet gören bir karakter. Ben de Clexa olması taraftarıyım ama hiç bir şey istediğimiz gibi gitmez çocuklaşmayı bırakın türk dizisi değil bu lexanın konuk oyuncu olduğunu belirtmiştim bu dizinin önü açık ve sevilen bir dizi ama konuk oyuncular elbet gider clarke ve lexanın aralarına bir şey olacağı çok belli ister aşk deyin ister hoşlantı ama ya dizi daha çok sezonlar devam ederse lexa gittiğinde eminim belamy ve clarke a yöneleceklerdir. o zamanda dizinin tadı kaçabilir ama herkesin fikri kendine bu tartışma konusu bile olamaz dizinin ne kadar iyi gittiği ortada dizi güzel olmasaydı belarke fandomu izlemezdi ama hala izliyorlar. Dizinin asıl anlatmak istediği bir aşk üçgeni değil sadece clexa heyecan katıyor.

lezbiyenliğe acayip merak salmak? hemcinslerinden hoşlanan karakterleri açıklamak konusundaki yaratıcılığınız beni çok güldürüyor

lezbiyenlğe merak saldı nasıl bir şey ya !!!!!!! arkadaşların yazdıklarını bende tekrarlamayıcağım.. Lexa dağda bir karar verdi.. (sonuçlarına katlanıyor) gözlerindeki yaşları bir benmi gördüm acaba??? Clarke'ı düşünmediği yada onu çok fazla önemsemediği nereden çıktı.. diz çöküp itaat ettiği sahnede her şey ortada.. ayrıca kendinden sonra gelecek varise bile gök halkını koruyacağına yemin ettiriyor.. Lexa daha ne yapsın. senaristlerden ricam Allah aşkına şöyle güzel bir Lexa Clarke sahnesi olmadan Lexa gitmesin diziden yada bitirmeyin bu diziyi :) senin Bellamy le olmasını istemen kadar Lexa ile olmasını da isteyenler var.. biraz saygı..

Yukarı Çık