"ne derler bilirsiniz; ağzı olan konuşur. söyleyecek güzel bir şeyleriniz yoksa belki sadece çenenizi kapatmalısınız." -gossip girl

The Big Bang Theory tartışma forumu

yeni konu aç Hımym VS Tbbt

Bu 2 dizi arasından sadece birini izleyebilcek olsanız hangisini izlerdiniz?

Ben tbbt'yi ne kadar çok sevsemde hımym

Tabi ki de TBBT.

İkisinide izledim ama TBBT'nin yeri bir ayrı... Belkide ilk izlediğim komedi dizisi olduğundandır. Geek bi insan için mükemmel bir dizi TBBT.

Tbbt nin bütün bölümlerini izledim hımym ise sadece bir kaç bölüm izledim daha, bence ikisi de kendi çapında oldukça güzel diziler. Bilime ilgisi olanlar için tbbt, bilimsel konularda uzmanlaşmamış ama yine de başına gelebilecekleri az çok öğrenmek isteyenler için de hımym bence daha iyi

Böyle bir kıyasın yapılmasına çok şaşırdım, hele cevap olarak TBBT diyenleri görünce şaşkınlığım bir kez daha arttı. TBBT'nin komedi yönü daha ağırlıkta, "nerd" tiplemeleri de bana hitap ediyor. HIMYM biraz daha romantik ve zaman zaman dramatik olabiliyor. Fikrimce HIMYM çok daha derinlikli, kaliteli bir dizi. Ve yine fikrimce Barney dizide, Sheldon'ın TBBT'de çıktığının yarısı kadar bile öne çıkmıyor. TBBT'yi de eğlenceli buluyorum ve özellikle daha eski bölümlerini seviyorum.

Dizinin olmazsa olmazı karakterlere bakarsak Himym=Barney ise Tbtt=Sheldon'dur :) Yan karakterlere bakarsak Himym Lily - Marshall - Robin - Ted ise Tbtt Peny - Leonard - Howard - raj diyebiliriz. Himym'ye sadece Barney olarak görmek Tbtt'yi ise sadece Sheldon olarak görmek demektir. Dizilerin kalitesinin %50 %60'ını Barney ile Sheldon oluşturuyor ancak diğer karakterlerde gayet iyi . Bana göre HIMYM efsanedir . Tbtt ' de güzel dizi ama HIMYM'nin yeri bambaşkadır.

Kıyaslamaya dahi almam. Tbbt yi çok severim, ama HIMYM yabancı dizi kültürünün klasikleri arasına yerleşmiş bir başyapıt. Herkes izler, herkes bilir, herkes güler.

konuya abone kullanıcılar 16

Yukarı Çık