"yalanlar, birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikâyelerdir." -how i met your mother

The Flash tartışma forumu

yeni konu aç MindF*Ck

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Şimdi benim anlamadığım şey şu 1. sezonun sonunda Eddie Thawne kendine sıkıyo Eobard Thawne siliniyo ya o zaman dizinin 2. sezonunda barry'nin annesi neden gelmedi neden bu adamlar mutlu mesut yaşamıyolar.Gerçeklikten silinen yani hiç var olmamış biri barrynin annesini nasıl öldürüyor.Şu anda çok saçmalanmış geldi bana dizi.

Yazım yanlışlarına takılmayın pls.

kafamda deli sorular bıraktın ulaş... hakikaten niye annesi yok. ya da babasının hiç hapse girmemiş olması lazım. neden hapiste ve yeni tahliye edildi? ya da bizim kaçırdığımız ufak ayrıntılar var...

D.

Demek ki silinmemiş ilerleyen bölümlerde büyük ihtimalle göreceğiz kendilerini

Ben reverse flash'ın öldüğünü düşünmüyorum. Çünkü zoom diye bahsedilen kişi reverse flash'ın ta kendisi. Dr. zoom olarak da geçmektedir. ileri ki bölümlerde geri döneceğine inanıyorum ben...

Benim bildiğim o paralel evrendeki reverse flash değilmi bu evrende annesinin canlı olması gerekiyor saçma.

Bakınız gözden kaçırdığınız bir olay var. Varoluştan yok olmak demek tüm zaman çizgisinden yok olmak demek değildir. 11.11.1111 saat 11:11'de ölen bir insan veyahut varoluştan silinen bir insan, o zamandan sonraki zaman çizgisinde bulunmaz sadece, eğer 11.11.1111 saat 11:10'da da silinse zaten hiç var olmamış sayılır.
Anlayabileceğiniz bir şekilde dizinin üzerinden anlatayım.

Eddie kendini vurup, Eobard varoluştan silindiği zaman, Eddie "BU" evrendeki "BU" zaman dilimindeki soyunu ve torunlarını varoluştan silmiş oldu. Evet şimdi diyeceksiniz ki e adam silindi şimdi, Eddie'de öldü ilerde doğamayacak, nasıl gelip Barry'nin annesini öldürdü, neden Barry'nin anası yaşamıyor?

Bir yere kadar haklısınız, şayet unutmayın yapılan her aksiyon her işlev her müdahale ve her hareket "ŞU" an, "ŞU" zaman diliminde "ŞU" evrende "ŞU" an yazılır. Yani Barry'nin bulunduğu evren tamamen devam eden bir zaman dilimi.
Bu kısım önemli, devam eden zaman dilimi demek, olması gerekenden farklı bir müdahale yapıldığında başka bir evren oluşumu demek. Yani bakınız normalde olması gereken Eddie'nin yaşayıp, Eobard'ın geleceğe dönmesiyse, ve bu bir şekilde tersine dönerse farklı bir evren oluşmuş demektir. YANİ, Eobard ve Eddie yaşayarken herşey normal evrendi. Onlar öldüğü an yeni bir zaman dilimine girdiler. Kısacası Eobard bir şekilde, ola ki, ve muhtemelen olacaktır ki, geri gelirse diziye. Anlayın ki paralel evrenden gelmiştir. Hala yaşadığı evrenden.

Beyin puf O.o

Thaireal anlamadım azcık daha basit bir şekillde anlatabilirmisin

Bu açıklanamayan olaylar paralel evrenler ilgili. Thaireal açıkça anlatmış.Zaten son sahnede Jay Garrick ''Sizin dünyanız'' tehlike altında derken bu paralel evren olayına da biraz spoiler vermiş oldu. Benimde biraz takıldığım yerler var ama ilerki bölümlerde anlarız. Jay Garrick yani ilk Flash diyeyim, -tahminen- Hız gücü sayesinde delikten geçti evren değiştirdi. Eğer öyleyse diğer evrendeki Zoom da hız gücü sayesinde gelmiş olabilir? Zaten Zoom'un geri döneceğine kesin gözüyle bakıyorum zaten ilk bölümde ki adam -adını unuttum radyasyonu emiyodu- beni Zoom görevlerndirdi gibisinden birşey söyledi. Ha bide eve gideceğime söz verdi dedi. O ''ev''den kastı diğer evren de olabilir.Sezona iyi başlandı. Bakalım neler görücez.

O zaman normal bi meta insanı evrenden evrene geçemez normalde eğer yeterince hızlı değilse paraleller arası bi portal yapmış olabilirler

Kardeş, Barry annesini ölümden kurtarmadı kı dönsün?

konuya abone kullanıcılar 10

Yukarı Çık