"bu da bir rüyaysa, beni uyandırmaya çalışan herkesi öldürürüm." -game of thrones

Vikings tartışma forumu

Tüm Forumlar > Vikings > Harbard hakkında teoriler!!

yeni konu aç Harbard hakkında teoriler!!

İlk anlattığı hikayeden sonra Harbard'ın Odin veya Thor olduğundan şüphelenmiştim. Daha sonra internette araştırdım ve yabancı forumlardan birinde bi yorum okudum ve aklıma çok yattı. O yorumu çevirmeye çalıştım;

"Odin olamaz. Odin daima Gungnir'i (mızrağı) taşır ve bir gözü yoktur. O Loki, kendini Odin'e benzetip gezgin (the wanderer) lakabını kullanır. Onun hakkındaki rüyalar, elinde alevden kar olması, sarışın kız kılığına bürünmesi, başkalarının acısını alması hepsi birer ilüzyon. Çevresindeki herkesi kandırır. Siggy'ide kandırarak öldürdü. Loki aslen bir yarı tanrı. O yüzden tanrı mısın diye sorulduğunda 'Keşke. Kim öyle birşey olmak istemez' diye cevap verdi. Anlattığı Thor hikayesinde (Ùtgarda-Loke) ise; önce kendisinin Thor olduğu görüntüsünü verdi ama Thor'un Mjöllnir'i olmalıydı. Daha sonrada kendisinin Thor olmadığını söyledi. Ama oradaydı ve herşeyi gördü. Thor ile birlikte o seyahatte iki kişi vardı; Thjalfi ve Loki. Bu Harbard'ın Odin veya Thor olmayıp Loki olduğunu gösteriyor."

Yorum böyle sizin düşünceleriniz neler? Harbard kim olabilir?

okakacukaka ilk yorumun mantıklı.

Ama o gelince neden rahibin eli de kanıyor ? Birde o var :)

Kafamda deli sorular :D

Arkadaşın anlattığı gibi loki olabilir, yarı insan yarı tanrı denildiğine göre, ragnarın karısıyla birlikte olabildi ve 4.sezonda yeni bir bebek gelebilir. Bu da diziyi epey bir sallar

Eger loki olsaydı köyde salgın hastalık olurdu ama lofki de ola bilir çünkü toplu ölümde oldu lokinin geçtigi yerlerde derst keder toplu ölüm ve hastalıklar baş gösteriri diye okumustum bir yerde

''savaş ın uzun surmesini sağlar topraga düşen kan damlalarından mutluluk duyar denize düşen kanları yudumlar''

Böyle bir şey vardı

Loki ile Thor Odin'in çocukları değil mi ? Loki olması da muhtemel.

Beyler, kraliçeye çocuğu yükledi gitti kesin, ordan da Odin'in soyu Ulu Ragnar'a hinlik çıkaracak

Floki onun Odin olduğunu söylüyor gerçek mitolojik kaynakları bir kenara bırakıp sadece filmi kaynak alırsak O Odin diyebiliriz... Ama Loki olması muhtemel...

Thor un başına gelen hikayeleri anlatan taklitçi Loki büyük büyük ihtimalle. Çünkü mitolojide deniz suyunu içmee çalışması, yaşlı birini yenememesi Thor un başona gelen şeyler. Başta Thor diye düşünmüştüm ama Lokinin onu taklit ettiğini düşünüyorum

konuya abone kullanıcılar 15

Yukarı Çık