"+nasıl bir şey bu aşk? -biraz kafa sikici dürüst olmak gerekirse." -skins

Breaking Bad tartışma forumu

Tüm Forumlar > Breaking Bad > Dizi nasıl başlamalı mıyım ?

yeni konu aç Dizi nasıl başlamalı mıyım ?

Nasıl dizi ? Yani cidden denildiği gibi iyi mi ? Açıkçası yaşlı bir başrol ile sıkıcı bir uyuşturucu konulu klasik Amerikan dizisi gözüyle bakıyorum şu anda.Ama bu dizi nereye gitsem karşımda arkadaş.Mesela GOT da öyleydi 2.5 sezon izledim bıraktım.Bu nasıl neyse yazarsanız sevinirim teşekkürler.

İzlediğim diziler Arrow, The Flash, Prison Break ve Breaking Bad. İzlediğim tüm dizileri bitirdim, şimdi Better Call Saul ve Mr. Robot'a başladım. İzlediğim diziler arasında en iyisi Breaking Bad, ardından Prison Break.

ulan jgfkdoıgjfdkfıfjdk yemin ediyorum bi insan bu kadar dizi kıtı olur.Kardeş dizi dram dizisi görüntü kalitesi 720p izleyebildiğin sürece bir sıkıntısı yok.Ana karakterler genç olacaksa illa,yaşın 11-14'tür herhalde.Git teen wolf supernatural falan izle.Bu diziye de bulaşma.Az izledikten sonra jesse aşqum falan da dolaşırsın şimdi.

Breaking Bad'i her yaş izleyemez. Yani bu derken yanlış anlaşılmasın küçük kardeşlerimi aşağılamıyorum. Ama, dizi genel anlamda dram tarzında, yavaş işliyor. Bir kanser hastasının öleceğini öğrendiği zaman tek düşündüğü ailesi oluyor. Ve akıl almaz olaylar gelişiyor. Kaybedecek bir şeyi olmadığı için her yolu deniyor. Genç kısım genelde süper kahramanlı veya aksiyonu bol diziler sevdiği için Breaking Bad biraz bu çıtanın altında kalıyor.

Aynı şekilde The OZ da öyle. Dizi izleyenler genelde vurdulu kırdılı şeyler istiyor, ancak bu tarz diziler genel anlamda psikolojiyi de etkileyen, hayatın gerçek yüzünü göstermeye çalışan yapımlardır. Yorumda bahsettiğim iki dizi de on numara dizilerdir. Şimdi sevmeyenler 3-4 yıl sonra tekrar izlesinler tavsiyemdir.

bu arada çok özür diliyorum biraz aşağılayıcı olmuş tavrım.Açtım biraz sinirliydim de yani 2008 de çok eski değil.

gerçekten özür dilerim

Bu kadar özüre gerek yok bütün dünyada en fazla saygı duyulan yapımlar hakkında birinin saçmasapan yorumlar yapması herkesi sinirlendirir.

Sıkılmadınız mı ya her diziye şu konuyu açmaktan.Millet başla der sen hiç gördün mü "Başlama 5 sezon izledim Allah belasını versin böyle dizinin bu nasıl bir dizi niye izledim bende bilmiyorum." diyen?

Öyle deme, bu dizi konusu sıkıcı klişe yada saçma olan bir dizi değil bana göre tabi öznel olarak söylüyorum çoğu klişe diziden daha verimli ve sarıcı bir film yaş sınırı küçük değil benim ailemdeki herkes izliyordu bunu dedikten sonra bir kez daha izle derim en azından 1 sezon ^^

2 sezon dayan 3. sezondan sonra tempo biraz artıyor o zaman sıkılmazsın ama ilk iki sezon cidden sıkıcı.

Çarpılacaksın.Herkes aynı şeyi diyor ilk bölümleri çok sıkıcı ilerlemiyor bilmemne.Yahu izle işte izlemek istemiyosun böyle kendini kandırıyosun gerçekçi dizinin kötü yanları bunlar.Drama dizisi ayrıca sürekli ekşın bekleyemezsin.Ha buna rağmen 272 ölüm var dizide bu bile bir başarı.Sonuna kadar izle sonra bittiği için her gün üzüleceksin benim gibi

Yukarı Çık