"mükemmel bir adam değildi ama benimdi." -friends

Da Vinci's Demons tartışma forumu

Tüm Forumlar > Da Vinci's Demons > İtalyanlar İngilizce konuşurken Türklerin Türkçe konuşması

yeni konu aç İtalyanlar İngilizce konuşurken Türklerin Türkçe konuşması

İtalyanların alayı dizide İngilizce konuşuyor. Dizi mantığıyla bakıldığında yapımcılar, başroldeki elemanların anadili felan kabul. Osmanlı neden Türkçe konuşur bu dizide orası kafa karıştırıcı

ARKADAŞLAR SAOLUN GEREK KALMADI.İLERKİ BÖLÜMLERİ İZLEDİM DAVİNCİ KIZ KARDEŞİYLE KİTAPTAN 1 SAYFA OKUYOLAR.KİTAPTA GÜÇLÜ SİLAH TASARIMLARI VAR AMA SADECE ÖZEL MEKANLARDA VE ÖZEL ZAMANLARDA OKUNUYOR.KIZ KARDEŞİYLE SİLAH YAPIYOLAR OKUDUKLARI SAYFADAN.ŞİMŞEK GÜCÜNÜ ALIP MERCEK SAYESİNDE SİLAH OLARAK KULLANIYOLAR.
KİTAPTA GÜÇLÜ SİLAH TASARIMLARI VAR.ÖZEL KİŞİLER OKUYABİLİYOR SADECE.DAVİNCİYLE KIZ KARDEŞİ BİRLİKTE OKUYOLAR SAYFAYI VE GÜÇLÜ BİR SİLAH YAPIYOLAR.BUADARA DA VİNCİNİN ANNESİNİN BOĞAZINI KESTİLER.BİDE ŞU ZENCİ Bİ ADAM VARDI CLARİESEYİ SİKEN ONUDA DAVİNCİ ÖLDÜRÜYOR.

İLERKİ BÖLÜMLERDE OLACAKLARI SÖYLEDİM ŞİMDİDEN BELKİ İZLEMEK İSTERSİN DİYE

Osmanlıca Osmanlı Türkçesi diye de bilinir. Belki Osmanlıca konuşmaları daha zor olduğu için direkt olarak Türkçe konuşmuşlardır. GOT kadar bütçesi olmayan bir dizi için bence bu kadar uğraşmak bile yeterli. Türkiye deki bir sürü insandan da daha iyi Türkçe konuştuklarını düşünüyorum ;)

ayrıca Türkçe değil osmanlıca konuşulması gerek yıl sebebiyle !

konuya abone kullanıcılar 12

Yukarı Çık