"kusura bakma seni mükemmelliğimin sesi yüzünden duyamıyorum." -how i met your mother

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > 13. Doktor Kadın Olması?

yeni konu aç 13. Doktor Kadın Olması?

BBC 'nin haberine göre;

"İngiltere'nin kült televizyon dizisi Doctor Who'nun 13. doktorunu, seride ilk kez bir kadın canlandıracak. BBC yapımı bilimkurgu dizisi Doctor Who'nun yeni doktorunu Jodie Whittaker'ın oynayacağı açıklandı."

Kaynağını araştırınız.

Sizce nasıl olur? Bence bir farklılık iyi gelecek gibi tabi performansı da önemli sempatik olması lazım ama bilemiyorum çevremde izleyen olmadığı için tartışacak kimsem de yok o yüzden konu açma gereği duydum yorumlarınızı merakla okuyacağım

Benim hiç hoşuma gitmedi karekterin orjinine bir hakarettir.Kadın olması ya da erkek olması önemli değil doctor who başından beri erkekti böyle kalması da gerekirdi mesela tomb raider kadın bir karekter değil mi?Evet şimdi siz tomb raider ı erkek yaparsanız da aynı tepkiyi veririm sinirlenirim.Ayrıca şimdi river a aşıktı doctor şimdi noldu kadın oldu eşcinselliğe kaydı iş yine.lgbt feminizm geylik lezbiyenlik ırklar girince işin içine istediğiniz tadi alamıyorsunuz sanatın amacı sanattır, bunların amacı ''ayy herkes bize destek olsun nasıl olsa eşcinsellere saygı duyuyoruz ayrıca feministiz.''

Ya sen nasıl bir kralsın lgbt konusunu açmak istemedim ama aynen çok katılıyorum 10.sezonda zaten lezbiyenlik ile ilgili bir kaç sahneye rastladım bir eleştri yapınca da sen ayrımcılık yapıyorsun oluyor insan daha da sinirleniyor doktorun bütün geçmişe dayalı bazı konular çakışacak ama bilemiyorum konuyu çok iyi hazırlamaları gerekiyor inşlh konu o tarafa gitmez benim de tek isteğim o yanına hep kız alıyordu şimdi erkek alacak sanırım

ben de hoşnut değilim durumdan ki feminist bir kimliğim olduğunu söyleyebilirim. sorun bence de yaratılan karakterin değişimi. mesela ben doctor a erkek olduğu için de ilgi duyuyorum. ama şimdi tahminimce kadın olduğu için aynı şekilde bakamıycam yine sevebilirim ama ben de varolan hayranlık algısı başka yönde olacak çünkü straightim. masterda da böyle oldu, evet missy çok cool bir karakterdi sevdim ama master benim gözümde ayrı yerde. dizinin bendeki heyecanının azalacağını düşünüyorum

Aynen öyle tardis bile kabul etmedi attı içinden :D 10.sezonda zaten missy bize ipucu vermişti ama hiç yani hiç aklımın ucundan bile geçmedi eskiden bi sonraki bölümü merak ederdim şimdi hiç merak bile etmiyorum keşke final yapsalardı

keşke final yapsa nedir ya sen gerçekten doctor who'yu sevdiğine emin misin bir insan nasıl sevdiği onun için sadece dizi olmaktan çıkan hayatında bambaşka bir yer kaplayan bir şey için böyle bir şey söyler nasıl bitmesini ister ? doktor her rejenerasyon geçirdiğinde çıkıyor böyle üç beş tane gereksiz

Dostlar bu dizinin adı Doctor Who 55 yıllık bir külliyat var ortada, 800 küsür dizi bölümü 461 kitap, 348 sesli hikaye, 4 film 2 belgesel ve 2 kısa film! Siz sanıyor musunuz ki Doctor Who tarihi boyunca ilk defa bir Doktor kadın oluyor? Ayrıca "Doctor" İngilizce'de cinsiyetsiz bir kelimedir (tıpkı Türkçe'de olduğu gibi) yani takılmayın böyle şeylere bu dizinin adı Doctor Who bizim için önemli olan soru Doktor Kim? cinsiyetini önemsemeyin bunlar her stüdyonun politik hamleleri çokta şeyapmayın

@TheSky erkek alıcağını sanmıyorum çünkü o zaman lgbt olmazdı yine kadın alır gerçi oyunncular belliydi yanlış hatırlamıyorsam 3 kişi vardı ama açıkçası ilk kez heyecanla beklemiyorum o yüzden kim olur nasıl olur bilmiyorum

sweeetdee ye katılıyorum aynen

Dostum Doktoru Eşcinsel Olup Olmaması Çokta Takılacak Bir Şey Değil Film Dizi Seköründe Cinsellik Bizim Türkiyede Takılıyor Yurtdışında Pekde Sözü Edilecek Bir Konu Olduğunu Sanmıyorum Tartışmaya Gerek Yok
Dizi 11. Sezona Gelmiş Kadın Doktor Olmuş Farklılık Yaratmak İstiyor Dizi Bu Sayede 11. Sezona Geldi Erkek Yardımcı Gelir

arkadaşlar bir de şu şekilde bakarsanız sevinirim. time lordları/ladyleri rejenerasyon geçirdiğinde kadın veya erkek olabilirken, ırk değiştirebilirken ne hikmetse bizim doktorumuzun 12 kez üst üste ingiliz erkek olması sizce de biraz absürt değil mi?
ve size son bir soru daha sormak istiyorum, başta kadın-erkek eşitliği olmak üzere herkesin eşit olduğunu savunan feminizme neden karşısınız? kadınla erkeğin neden eşit olamayacağını düşündüğünüzü açıklar mısınız. biraz feministim ya da ben eşitliğe inaniyorum da öyle -izmli şeyleri sevmiyorum diye bir şey yoktur. ya feministsinizdir ya da kadınları 2.sınıf insan olarak görüyorsunuzdur. evet buna kadın olup feminist değilim diyenler de dahil.
son olarak ne zaman doctor romantik ilişkileriyle ön planda oldu da gay ya da hetero olması fark edicek?

Yukarı Çık