"erkekler metro gibi. birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor." -how i met your mother

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > 13. Doktor Kadın Olması?

yeni konu aç 13. Doktor Kadın Olması?

BBC 'nin haberine göre;

"İngiltere'nin kült televizyon dizisi Doctor Who'nun 13. doktorunu, seride ilk kez bir kadın canlandıracak. BBC yapımı bilimkurgu dizisi Doctor Who'nun yeni doktorunu Jodie Whittaker'ın oynayacağı açıklandı."

Kaynağını araştırınız.

Sizce nasıl olur? Bence bir farklılık iyi gelecek gibi tabi performansı da önemli sempatik olması lazım ama bilemiyorum çevremde izleyen olmadığı için tartışacak kimsem de yok o yüzden konu açma gereği duydum yorumlarınızı merakla okuyacağım

Kabul edin ki her ne kadar Capaldi'yi geçebileceğine inanamasam da kadınlar daha pro. Missy'de gördük bunu lütfen

Peter içinde aynısı yapıldı yaşlı Doctor mu olur? Bal gibi de oldu. Şimdide kadın oluversin ne olacak. Ben şahsen güzel olabileceğini düşünüyorum. Yeni sezonu merakla bekliyorum.

Kadın doktor bence iyi olacak çünkü benim favori doktorum Matt Smith ve Jodie Whittaker'ın " Oh Brilliant " deyişi Matt'ı andırdı bana .

Peter için yapılan saçma sapan yorumlardan daha saçma yorumlar görüyorum. Kadın erkek olması yerine, hmm oyuncu acaba iyi miymiş? Yeni yazarla bağı ne? gibi soruları hiç sordunuz mu acaba. Kadın gayet ciddi bir karakter ve yeni yazarda insan psikolojisini çok iyi işleyen bir yazar. Mofatın yazdığı saçma sapan gençlik dizisini izlediğiniz için, izlediğiniz şeyin bilim kurgu olduğunu unutunuz. Bu dizinin ilk 4 sezonunu eşcinsel bir yazar yazdı ve. Jack gibi kadın erkek fark etmez diyen bir karakteri çok sevilen bir karakter yapıp, spin of dizisi çekilecek kadar popüler hale getirdi. Yeni gelende ruselin tayfasından olduğu için, kadın doctor haberini görünce çok sevindim. Çünkü dizi açık açık ben yeni şeyler deniyorum, doktorun kim olduğunu size hatırlatmaya geldim dediler resmen. Doktor dediğiniz karakter aseksüel bir karaterdir arkadaşlar. Cinsel herhangi bir ilgisi yoktur. İlk sezonlarda bile rose o kadar üzerine gitmesine rağmen, bizzat doktor hiçbir zaman rose ile romantik bir etkileşime girmemiştir. Hele klasik seride tardis bildiğiniz cami gibidir, kadın yardımcı ile doktor asla tam olarak romantik yaklaşımda bulunmazlar. Ama mofat sağ olsun etekelerin altında çıkan, kızların üzerine atladığı kazanova yakışıklı enerjik doktor izlenimi verdiği için size doktorun ne olduğunu unutunuz. Doktor 900 küsür yaşında, herşeyi görüp geçirmiş artık cinsiyet gibi şeyleri umursamayan üstün bir varlıktır arkadaşlar. Sevinerek söylüyorumki yeni yazar ve oyuncu ile doctor who geri döndü. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. İyi alt metinlerle sürekli soru sordurtan, kafa açan bilim kurgu dizimiz geri döndü.

Kadın olmasını feminizmle bağdaştıracak kadar ahmaklaşan insanlar var.Cinsiyeti önemli değil başlarda erkekti bir kadını seviyordu şuanda erkeği sevecek yeni bir versiyonu çıkacakmış gibi izleyin mantıkla bağdaştrmaya çalışmayın gelecek kişinin oyunculuğu iyi çıkar umarım dizinin her bölümünü eskisi gibi takip ettirebilir.Riveri seviyordu.. eşcinsel mi olacak.. kadın olmasına laf mı ettinizz bilmem ne gibi düşünceleri bırakın da yeni gelecek bölümlerin konularının iyi olmasına bakın ki zaten sık sıkta sevdiği kişiyi değilde yaşadığı maceraları onunla bununla savaşmasını falan anlatıyordu dizi yine öyle devam edicek çokta kafanıza takmayın seveceği kişiyi.

ya arkadaşlar aşırı saçmalıyosunuz. sizin sevdiğiniz oyuncu mu yoksa dizi mi? önce bunun kararını vermeniz lazım. Bu dizinin özü zaten bu. cinsiyet, ırk, gezegen, galaksi bile ayırt etmeyen bir karakter var karşınızda. yaşlıdan gençe, uzundan kısaya, sarısından esmere, farklı aksanlara, farklı görüntülere bürünen bir tür var karşınızda. kılıktan kılığa girerken cinsiyet değiştirmesimi saçma. her rejenerede zaten bunu vurgulamıyomu? böbrekler.. bacaklar çene.. bu seferde kızıll değilimmler... master ve missy de var tabi işin içinde. hee tabi doktorun vurdugu şu başkanda kadına dönüştü.. ya anlamıyorum bunu niye takıyosunuz. dizinin amacı tek ruh farklı bedenler zaten. dizinin kurgusunu niye sorguluyosunuz. her karakter gelirken farklı özelliklerle geliyor. tardisi sonik tornavidası görünüşü herşeyiyle yeni bir insan olarak. diziyle ilk karşılaştığım bölüm matt oynuyordu. 5. sezon ilk bölüm başlayıp devam ettim. sezon bitince 1. sezona dönüp başladım. ilk izlerken korktum önyargı yaparmıyım farklı karakter nasıl olur severmıyım diye. ama bu normal bır dızı olsa bır karakterı baskası oynayamaz ruhunu veremez. ama bunun konusu değişen bir tür e dayalı olduğu için bunu anlayarak izlediğinizde bu derdiniz kalmayacaktır. bence ne o nede bu ayırmak haksızlık. her bir oyuncu doktorun farklı bir yanını ön plana çkarmıştır. şu çoklu doktor olan bölümlerde daha iyi anlaşılıyo zaten. biri unutan , biri yok sayan, biri kaçan vs.

Missyi hatırlayın onu yadırgadınız mı?

Çoğu kişi haklı doctor'un kadın olmasında ama ne bileyim yani yeni doctorun kadın olarak karşımıza çıkması kendini bir garip hissettiriyor.
Şu son sezonlarda bana göre dizinin heyecanının azaldığını düşünüyordum, yeni doc. kadın olunca daha da azalacak sanırım 1-2 bölümünü izledikten sonra beğenmezsem bırakmayı düşünüyorum. Bence 55 yıllık bir dizi de hep erkek olarak giden bir karakterin farklı bir cinsiyete bürünmesi kötü olmuş.
Ama bekleyip görücez.

Karakterin fanı olmak var, anlarım, dizinin fanı olmak var, anlarım ama vantilatör olmak, o başka bir konu artık. Keyif alırsınız veya almazsınız ama her karakteri benim için eğlenceliydi ve hala öyle olacak. Bir kadının tardis'de ordan oraya koşuşturup kullanmasını, maceralarını, repliklerini, yanına seçeceği eşini derken şimdiden merak uyandırdı. O kadar emek vantilatörü istediği yöne çevirip oradan essin diyenler için yapılmıyor ne yazık ki :) Bi yatakta bi de kavgada cinsiyet ayrımı yaparım ama bu dizi ulan :D topluluğa hitap eden genel bir şey için kişisel hesaplarınızı karıştırmayın lütfen, karışıyorsada biraz mantıklı olsun bari :D

yahu habere bak yazılan yorumlara bak sanki dizi pembe aşklarla dolu bir dizi de doktorun heteroseksüel ya da homoseksüel olması ilginizi çekmiş hayır sizde mi sıkıntı var yoksa bu konuları hiç düşünmeden acaba kadın doktor nasıl yürütecek diziyi ve nasıl bir ilerleme kat edecek diye düşünen bizde mi anlamış değilim. konu Feminizm falan da değil konu sizin saçma sapan şeylerle dolu kıt zihniniz.

Yukarı Çık