"hepimizin fobileri var, benimki de okul." -shameless

Lucifer tartışma forumu

Tüm Forumlar > Lucifer > Kaç kere izlediniz?

yeni konu aç Kaç kere izlediniz?

Bazı gruplar "Lucifer" adlı bu diziyi sevmese de, hatta daha başlamadan yayından kaldırmaya çalışsa da çok güzel bir dizi olduğu yada olacağı ortada. Zaten IMDb'den de 9.0 puan almış. House'un bile 8,9 aldığını unutmayalım.
Ben daha sadece pilot bölümü yayınlanmış bu diziyi(yani ilk bölümü) 4 kere izledim. Eminim ki benim gibi başka kimseler de vardır. Şimdi sorum şu ki; pilot bölümünü ilk yayınlandığından beri kaç kere izlediniz?

1

ayrıca kere kelimesi arapça defa kelimesi ise farsçadır. lütfen kez kelimesini kullanalım.

House 8.9'ta o senelerdir öyle. Ciddi ciddi bu dizinin 9 puanda kalmasını beklemiyorsundur umarım. Değişik bir havası var fakat 1 sezon sonra 8.5 8.4'lere iner puanı. O yüzden puanı yüksek diye umutlanmayın pek.

@ozancifci1 Çok af edersin ama ben şimdi sana pardon yazsam bu senle Fransızca konuştuğum anlamına mı gelir, yoksa dışarıdan Türkçe dil kurallarına uyularak dilimize geçmiş Türkçe bir kelimeyi kullandığım anlamına mı? Yani demem o ki, kere de Türkçedir, defa da Türkçedir, kez de Türkçedir. Sınırlı bilgiyle öğüt verip, "Şu daha doğrudur." diyerek bilmeyen insanların aklını bulandırmayalım. Hepsi doğrudur, hepsi Türkçedir. Etimoloji kafanı karıştırmasın.

@pressr Ben de pek puanında değilim zaten. Sadece cidden güzel bir dizi, normalde hiçbir pilotu 4 kere izlememişimdir. Bu yaptığım bana tuhaf geldiği için sorayım dedim. Benim gibi böyle alışkanlıklarını bozanlar var mı diye.

@ozancifci1 "kelime" kelimesi de Arapça kökenlidir sivri zeka. lütfen "sözcük" sözcüğünü kullan.

3

1

@nighingale o zaman kelime sözcüğü olmaz mı o kelime kelimesi yerine ))

1

1

1

Yukarı Çık