"evrenin en dandik kuralı; bir şeye muhtaçsan, asla senin olmaz..." -the simpsons

Sense8 tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sense8 > Bölümleri nasıl çekiyorlar?

yeni konu aç Bölümleri nasıl çekiyorlar?

Merak ettiğim konu. Gerçekten farklı farklı ülkelere gidiyorlar mı çekim için? Şöyle bir şey düşündüm mesela A.B.D'deki senaryoyu bitirip, İngiltere'ye gidip çekmedikleri bölümleri çekiyorlar falan ama bu da çok büyük bir şey ve uğraştırıcı. Dünyanın dört bir yanında bu dizi çekiliyor. Dev bir prodüksiyon olmalı gibi geliyor. Var mı bunun hakkında teorisi veya bilgisi olan?

Zannetmiyorum set hazırlarlar ya da green screen Afrika sahnelerini de güney amerikada ki çölde cekiyolardir md house için akıl Hastanesi , hapishane fln inşaa etmişlerdi hersey sahte yani

Wikipedia'da 8 farklı ülkede çekildiği yazıyor. Bence bu çekim işini sadece bir grup olarak düşünmemek lazım. Yani bir grup A.B.D'de çekim yaparken diğer grup Meksika'da çekim yapabilir. Oyuncuların ortak sahnelerini de, önce bir ülkedeki çekimleri bitirip, sonra diğer ülkeye gidip çekebilirler. :) Ki zaten çekimler 2014'te başlamış. Game of Thrones izliyorsan bu gayet mantıklı gelecektir zaten. :)

hepside abd de cekilıor arkadaslar

Dizi 8 farklı ülkede çekiliyor.İzlanda'da, Kenya'da şehrin içinden geçiyorlar kör müsünüz.

yeşil ekran olunca belli oluyor zaten ben de farklı ülkelerde çektiklerini düşünüyorum. grup grup çekimlerin yapılmış olması gayet de mantıklı bence

Arkadaşlar ilk bölüm yayınlanmadan tüm hepsi çekilmişti zaten. Tüm bölümler aynı gün yayınlandı :) Yani çekmek için aylarca zamanları vardı dolayısı ile sıkıntıları yoktu bu konuda.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sense8#Filming

ne fark eder bence gayet başarılı

Sense8 ile ilgili Türkçe paylaşımlar, dizi kesitleri, replikler, güncel haberler ve daha birçoğu için Facebook üzerinden Sense8 Türkiye sayfamızı beğenebilirsiniz! facebook.c om/TRSense8 kullanıcı adıyla bizleri bulabilirsiniz!

Wachowkiler: Chicago, San Francisco, Londra, ve İzlanda;
James McTeigue: Mexico City ve Mumbai;
Dan Glass: Seul;
Tom Tykwer: Berlin ve Nairobi sahnelerini yönetmişlerdir.
4 farklı yönetmen bulunması 100bin mil’e yakın uçuş mesafesi (Dünyanın çevresini 4 kez dolaşmaya eşdeğer) olduğundan zamandan tasarruf sağlamıştır.
Kaynak: http://22dakika.org/sense8-tanitim/

4 yönetmen ile 8 ayrı şehirde çekm yapılmış

konuya abone kullanıcılar 14

Yukarı Çık