"erkeğin her adımı, her nefesi, her kelimesi ve hatta her bakışları yalan olabilir ama ağlamaları asla.." -icarly

Sense8 tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sense8 > Bölümleri nasıl çekiyorlar?

yeni konu aç Bölümleri nasıl çekiyorlar?

Merak ettiğim konu. Gerçekten farklı farklı ülkelere gidiyorlar mı çekim için? Şöyle bir şey düşündüm mesela A.B.D'deki senaryoyu bitirip, İngiltere'ye gidip çekmedikleri bölümleri çekiyorlar falan ama bu da çok büyük bir şey ve uğraştırıcı. Dünyanın dört bir yanında bu dizi çekiliyor. Dev bir prodüksiyon olmalı gibi geliyor. Var mı bunun hakkında teorisi veya bilgisi olan?

Birleşik olduğu sahneler ilk önce çekildi ve sonradan birleştirildi. Yönetmen dayı oğlu.

bence 8 farklı ülkede yapılmış olabilir çünkü bölümlerin sonunda yazılar geçerken teşekkürler bölümünde birkaç farklı ülkenin ismi var

evet gerçekten tüm ülkelere gidiyorlar. wikipedia'de de yazıyor. ingilizcen iyiyse youtube'daki röportajlarını izleyerek de kendi ağızlarından duyabilirsin, ben ilk oradan ikna olmuşum. hiçbirisi ikna etmezse oyuncuları instagram, snapchat vs.den takip edebilirsin, şu sıralar 2. sezonun çekimleri olduğu için farklı farklı ülkelerden paylaşımlar yapıyorlar. tabii ki bölüm bölüm oradan oyara defalarca gidip durmuyorlar çekimler için. senaryo önceden belli nasıl olsa, gittikleri ülkedeki tüm sahneleri çekip öyle diğer ülkeye geçiyorlar bildiğim kadarıyla. evet, oldukça dev bir prodüksiyon lazım bunun için. hatta bir yerde bu yüzden şimdiye kadar çekilmiş bölüm başına en yüksek bütçeli dizi olduğunu okumuştum.

Bence farklı ülkelerde çekiyorlardır. Ve e-mail yoluyla falan çekilen şeyleri birleştiriyorlardır. Ya da ben öyle olduğuna inanmak istiyorum ve o yüzden bu cevabı yazdım.

konuya abone kullanıcılar 14

Yukarı Çık