"üzgünüm ama gayet mantıklı konuşuyorum. sadece siz anlayamıyorsunuz." -doctor who

Sense8 tartışma forumu

Tüm Forumlar > Sense8 > Devam etmelimiyim

yeni konu aç Devam etmelimiyim

Dizide 1. bölümde çok sıkıldım 2. bölüm harika dediler devam ettim, 2. bölümün ortaların da eş cinsel bir sahne var çok itici geldi bana birden kapattım. Dizi eş cinselliğe (erkek erkeğe) diğeriyle ilgili bir sorunum yok zaten, hep böyle devam mı ediyor yoksa sadece o bölüme özel bir sahnemiydi ?

@kirmizilibayan üstte yazdıklarına katılıyorum ama altta bana mı laf attın anlayamadım aydınlatabilrmisin beni

@kirmizilibayan Toplumun şekillendirilmesi konusunda haklısınız. Uç bir örnek vermek gerekirse siz hayvan filmi ya da nekrofili filmini izlerken iğrenç bulmaz mısınız? Uç bir örnek olduğu için tam olarak aynı şekilde değerlendirilmez ama sonuçta iğrenç bulduğunuz için izlemezsiniz. Severek izleyen de çıkabilir diyerek de izleyenlere karışmazsınız. Özgürlük budur. İnsanın o cinsel birleşimlerden hoşlanmama hakkı da var ve siz bunu söylemlerinizle kısıtlıyorsunuz. Hoşlanmayıp karışmayabilir.

Son paragrafınız için de açıklamam şudur. İngilizce'de de normal ilişki 'straight' olarak geçer, yani "düz" anlamındadır. Normal ilişki olmasının sebebi de biyoloji ilkokul 7. sınıfta gördüğünüz üzere, üreme 2 farklı organ tarafından gerçekleştirilir.
Üremek için aynı cinsler birbiriyle ilişkiye girdiğinde ortaya ürün çıkmaz. Bu da doğamıza ters. Yani normal ilişki kadın-erkek ilişkisidir.

Bu durumda sana ne ad takiyorlar kirmizili bayan ?

Ayrıca yapılan çalışmalara göre homosexuelliğe en yatkın insanların homofobik insanlar olduğu belirlenmiştir. Yani yadırganacak bir durum olabilir homosexuellik yetişme tarzı ve aile yapılarınıza göre, ancak yadırgamak ile iğrenmek arasındaki ince cizgi insanları yargılamaya girer. Yargılamakta kimsenin haddine değildir. Ayrıca kadınların kendi aralarındaki münasebet itici gelmeyip erkeklerinki geliyorsa bunun teşhisi kanımca "homofobik abazanlıktır."

sen izleme boşver
ilk bölümden sarmamıssa hiç izleme zaten

Helal be kız. Bırakın bol bol sevişsinler de tiksinin. Biz sizin kimlerin memesi götü gözüksün diye izlediğiniz dizileri de biliyoruz. "Eşcinselliğe bişey demiyorum ama cinsellik çok fazla rerörö." Dikerler öyle işi.

dizi tek kelimeyle mükemmel üç beş açık sahne ya da lgbt yüzünden izlemezsen gerçekten senin kaybın olur dizi de o kadar çok mesaj veriliyor hala bi tek cinsel tercihlere odaklanılması üzücü

Cinsellik normal hayatta ister homoseksüellik ister heteroseksüellik açısından olsun var olan bir şey. Dizi de normal hayatta var olan farklı insanlardan bahsediliyor bu nedenle cinselliğinde işin içine girmesi normal. Bundan rahatsız olanlar için dizinin bütününe odaklanın alabileceğiniz bir sürü mesaj var tek bir konuya takılı kalıp alanında gayet iyi bir diziyi harcamak sizin kaybınıza olur.

Lgbtciler dolusmus hemen . Asıl günümüz medyası ve ortamı insanları escinselliğe yönlendiriliyor . Bunun insan hakları ve doğustan gelen birsey olduğunu çok yerde görüyorum .Elbette herkesin kisisel iradesi olsun fikirleri olsun farklıdır .Fakat yönetmenmi senaristmi bilemiyecem ama bu kisinin Escinsel olup bunu yaymaya kararlı olduğu kesin .Bir çok dizi ve filmde escinsel karakterler gördüm ama bu kadar rahatsız olmamıstım .Çünkü ciddi derecede açık sahneler ve uzun .Sadece böyle sahneler değil her türlü seks sahnelerin abartılı derecede olması hosuma gitmiyor .Shameless de ki sahnelerde hiç rahatsız olmamıstım mesela .

Senin tabirinle ben Homofobiğim evet doğrudur çünkü dinim buna izin vermiyor . Homofobiğim çünkü içimde bulunan Türklük değerleri buna izin vermiyor .Buda benim kendi görüsüm .Kısaca ve açıkca söylemek gerekirse Böyle sahnelerin azaltılmasını ve Escinsellik propagandasının yapılmamasını istiyorum .

sen istiyosan yapılmaz tabi

konuya abone kullanıcılar 17

Yukarı Çık