"erkekler metro gibi. birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor." -how i met your mother

Skam tartışma forumu

Tüm Forumlar > Skam > 4. sezonun saçmalığı (spoiler)

yeni konu aç 4. sezonun saçmalığı (spoiler)

8.bölümün son klibi tam bir saçmalıktı William ve Chris'i geri getirmek nedir?
Resmen ilgi çekmek için yapılmış bir şey Julienin diziyi bitireceğini öğrendiğimde üzülmüştüm ama sonra dedimki belki 4.sezon efsane olur ama bok gibiydi. diğer sezonlardaki gibi sanaya (ana karaktere) yoğunlaşılmadı (resmen yarısını nooraya yarısını isak evena vermişlerdi) boş ve amaçsız bir sezondu. Herkes nooraya küfürler etti sonra bir bölüm sonra "hm böyle değilmiş yanlış anlaşılma" oldu. Ve ayrıca Maiken'in klipte ne işi var?? Bakın Maiken'i severim hatta Lea'dan daha fazla ama cidden onu koymaları saçma. Eğer oyuncu olarak falan geldiyse vasfı ne nerden arkadaşlar
Ve ayrıca Even'ın hikayesine yer verdiler herkes even hakkında konuştu dizide ama çocuk kendisi hakkında bir beş dakika dahi konuşamadı
Finalde de william ve noorayı evlendirirler artık. Ayrıca çok iyi bir evak shipperı olmama rağmen evak sahnelerinin de serpiştirlmesinin nedenini izleyici kaybetmemek olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bir kaç bölümde sana tribe girmişti müslümanım die beni takmıyorlar diye affedersin ama dünyanın en iyi arkadaşlarına ve en zor durumunda suçunu üstlenen ISAK gibi bir arkadaşa sahipsin diğerleri varsın konuşsun ne önemi var? zaten sana bunu takacak bir kız da değil.
Kısacası 4.sezon cidden saçmaydı eğer even için sezon yapmayacaksan neden onun sorunlarını drama yaratmak için kullanıyorsun dün isak mikaeli yumrukladı sonra partide takılmaya başladılar madem SON SEZON neden cevapsız bırakıyorsun? inşallah son iki bölümü yazarken julie ayıktır yoksa burası klasik bir fanfiction hikayesine döndü.
EVEN İÇİN SEZON İSTERİM. Yukarda tersini dedim biliyorum ama bu sezonu katlanabilir yapan tek şey evak idi. ama objektif yaklaşmak gerekirse yukarıdaki fikrimi söylerim

Cidden son bölümler Sana sezonundan başka her şeye benzedi haklısın, başta güzel gidiyordu falan ama Yousef ile Noora öpüştükten sonra senaryo bir şaştı yani anlam veremedim.. Ama şunu söylemek istiyorum ki William ın havalı girişlerini özlemişim arkadaşım ya. Kalan 2 bölüm diziyi o şekilde hatırlamamıza neden olacak doğrusu. Güzel bitirme peşindeler. Even sezonu veya Even sorunlarına girmemeleri bence Henrik ve Tarjei gay rolünün oyunculuk kariyerlerinin geleceğini oluşturmasını istemediklerini birçok kez belirttiler buna bağlıyorum. Maikene gelince o sahnede ne aradığını herkes sorguluyor bence. Yani kim olarak orda bulunduda araya karıştırdılar anlamadım. Küçük bir partiydi tanınmayan bir karakterin olması garipti.

maikenin klipte olması dünyanın en saçma şeylerinden biriydi ve 4.sezonda gerçekten julie çok karmaşıklaştırdı bazı şeyleri cevapsız ya da anlamsız bıraktı sanırım şöhreti kaldıramayıp saçmaladı en sonda williamın gelmesiyle de sezon iyice nooranın sezonuna döndü

klipleri nereden izliyorsunuz?

youtube da Feudly diye bir kanal var ingilizce altyazılı paylaşıyor. oradan izleyebilirsin

Bende even için bir sezon beklerdim son sezon sanayı anlatıyordu evet ama parti olayından sonra karıışık bir hal aldı Şasen partiden sonra bölüler daha güzel olmaya başladı bence ama 4. sezonda even ve nooraya fazla değindiler (eveni bilmem ama noora çok fazla görüldü) bi ara 2-3 bölümdür falan chris ve eva yoktu fala filan vs vs vs
3.sezon hariç bu sezon ısak ı çok güzel anlattılar bnce açıkçası ısak gibi knk isterdim ısak bu sezona göre farklıydı olumlu değişimi vardı
wiliamın geldiğinde su içiyordum ve görünce suyu püskürdüm yani o derece şaşırmış ve sevinçten ne yapacağım bilememiştim çok iyi bir noorhelm fanıyım ben sevindim açıkçası
BAZI YERLERDE KATILIYORUM AMA WİLİAM VE CHRİS (KISA SAÇ ÇOK İYİ OLMUŞ BENCE,,) GELMESİ BENCE İYİ OLDU SONUÇTA FİNAL SEZONU VE HERKES BİRA RAYA GELECEK BUB GİDİŞLE :)

Bence tamamen final sezonu olmasından kaynaklı. Haklısın Sana odak konusu değildi diğer sezonlardaki gibi. Julie bence herkesi mutlu etmeye çalışıyor. Sana eğer fazla odaklansalar final sezonuydu diğerlerini hiç göremedik diyecekler. Ama hak veriyorum. Chris Wiliam getirmesinin sebebi fanlar bence.

Son sezon olduğu için tek Sana'nın değil diğer tüm karakterlerin de hikayelerini sonuçlandırıyorlar. Noora'nın hikayesi zaten sonuçlandırılmamıştı. Julie Andem, belki Thomas Hayes diziye geri döner diye Noora ile William'ı 3.sezonda ayırmayıp onlara ara verdirtmişti. P Chris 3.sezonun son bölümünde Noel partisinde de gözükmüştü. 4.sezonun ilk bölümünde Eva, William ile ilgili haberleri P Chris'ten alıyordu. Zaten bu karakterlerin dönüşü planlanmasaydı ne P Chris'in ne de William'ın adını tekrardan duyardık. Ki final sezonu olduğu için tüm karakterleri bir arada görmemiz çok doğal ve beklendik bir şey.

Hatırlarsanız, diğer sezonlarda da ana karakterler dışında diğer karakterlerin de hikayelerine tanık olmuştuk. Bu sezonda da Sana'yı, ailesini ve arkadaşlarını görmüş oluyoruz.

Even'in sezonu olamaz çünkü zaten Isak'ın sezonunda 2. başrol ona aitti. Skam orijinal olarak 6 sezon olarak planlanmıştı. Sana'nın sezonundan sonra 2 sezon daha olsaydı o Vilde'ye ve Chris Berg'e ait olacaktı.

Bu arada Cengiz rolü nasıl arkadaşı Herman sayesinde seçmelere bile girmeden kaptıysa, Maiken'in de Cengiz'in sevgilisi olduğu için dizide figuranlık yapması olağan bir şey. Torpil her yerde geçerli. 2. sezonun final bölümündeki partide William ve Herman'ın gerçek hayattaki arkadaşları da yer almıştı tıpkı Maiken gibi.

@hannarialison Julie andem dediki 6yada 5.sezon evenın olacak Ayrıca 3.sezonda onu sadece Isak'ın sevgilsi olarak gördük even isak'ın sevgilisi olmaktan daha fazlası ve çocuğun bir hikayesi var sezonu hakediyordu

aynen sonsuza kadar katılıyorum bende even için bir sezon olacağını duymuştum yönetmen açıklamıştı zaten ki even isak için bir sevgiliden daha fazlası
evak <3

Arkadaşlar yapımcı Julie Andem, amerikan versiyonu için çoktan anlaşma yapmış çalışmalara başlamış bile, o yüzden Skam'ı erkenden derdest etti bence. Amerikan versiyonunun bunun yarısı kadar iyi olacağını sanmıyorum.

konuya abone kullanıcılar 9

Yukarı Çık