"oz’un geri kalanında kimse kendisine davranılmasını istediği gibi davranmaz." -oz

The OA tartışma forumu

Tüm Forumlar > The OA > Sezon Finali Hakkında

yeni konu aç Sezon Finali Hakkında

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Merhabalar, öncelikle dizinin sezon finalinden hepimiz farklı şeyler anladık, en mantıklı olanı bulmak adına bu konuyu açtım. Benim düşüncem şu ; Her şey tamamiyle gerçek, gerek hareketler gerekse boyutlar arası yolculuk ve OA'nin psikolojik bir sıkıntısı yok. Alfonso'nun eve geldiğinde bulduğu kitapları ise oa'nin gittiği psikolojik danışmanın koymuş olma ihtimali yüksek zira adamın evde ne işi vardı diye düşünmeden edemiyorum. Neden böyle bir şey yaptığına gelirsek adam hap'ın bir arkadaşı olabilir. OA'nin hikayesini diğer 5 kişiye anlatması ve hareketleri öğretmesinin temel sebebini izleyen herkes biliyordur, boyutlar arası kapıyı açıp homer ve diğerlerini kurtarmak. Hap böyle bişey istermi tabiki hayır çünkü araştırmasını bitirmedi daha zaten o sebepten oa'i alıp bir yol kenarına bıraktı. Hap'ta o danışmanın koyduğu kitaplar ile diğer 5 kişinin kafasını karıştıracak ve onlar tüm hikayenin ve hareketlerin tamamen uydurma olduğuna inanacaklardır ve böylece kimse homer ve diğerlerini kurtarmaya gelemeyecek hap aratşrımalarına devam edebilecekti. Ben böyle bişey anladım sizde düşünceleriniz yazarsanız konu sonunda daha sağlıklı şeyler çıkar diye umuyorum.

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

@gokaytekinn Aslında başkalarının bu söz ettiğim teorilere inandığını söylemiştim. Kimse bu benzer teoriler hakkında yorum yapmadığından ben yapmak istemiştim fakat şahsen ben OA'nın yaşadıklarının gerçek olduğunu savunuyorum. Ama dizide OA'nın desteklediği ve bunca zaman boyunca anlattığı hikayelerin kurmaca olduğundan şüphelenildiği için o senin bahsettiğin son sahne yaşandıktan sonra herkes OA'nın delirdiğini düşünmekteydi. Oysaki kimse onun okulda yaşanacak olan o faciayı daha önceden rüyasında gördüğünü bilmiyor. OA sadece bir tek kişiye bu rüyayı anlattı. O da sanırım FBI ajanı ya da danışman gibi bir mesleğe sahipti.

Zaten senin dediğin olay benim bahsettiğim tez ve teorileri çürütmeye yetiyor.

konuya abone kullanıcılar 8

Yukarı Çık