"sorsan ikimizde maviydik ama birimiz deniz, birimiz gökyüzü. anlatabildim mi?" -dexter

The Originals tartışma forumu

Tüm Forumlar > The Originals > Hope'un Melezlik Teorileri

yeni konu aç Hope'un Melezlik Teorileri

Herkes buraya Hope'un melezlik teorisini paylaşsın. Forumda çokça bulunan dağınık bir konu ve fikirlerimizi burada toplayıp paylaşsak herkese faydalı olur diye düşünüyorum.İlk teori benden:++ Hope şu anda vampir veya kurt değil. O şu anda sadece bir cadı. Eğer vampir kanı taşıyorken ölürsen vampir, kurt geni taşırken birini öldürürsen de kurt olursun. Zaten bunu hem TVD'de hem de TO'da sıkça dile getiriyorlar. Yalnız, şöyle bir şey var ki; cadılar vampir olduğunda cadı özelliklerini kaybeder ama bu kanun çoktan çiğnendi. Bir de şöyle bir şey söz konusu: Klaus hem vampir hem de kurttu, yani melezdi. Hayley de kurttu. Kurtluk genleri hem annede hem de babada var ve bu da genetik olarak Hope'a aktarıldı. Yani Hope genetik olarak aynı zamanda kurt. Klaus da anne tarafından bir cadı. Hope'a da genetik olarak bunu aktardığı için cadı olarak doğdu. Babasından da vampirlik genlerini aldığına göre; genetik olarak hem vampir, hem kurt hem de cadı. Bunu zaten biliyoruz. Asıl soru; Hope vampir ve kurt olunca cadı özelliği gitmesi gerekmiyor mu? Hope zaten kanında kurt ve vampir genlerini aynı anda taşıyor. Vampirlik sonradan kazanılırsa özelliğini kaybedeceğine göre ve Hope'da genetik olarak vampirlik taşıdığına göre cadı özelliğini kaybetmez. Aynı şey de kurtluk için geçerli olduğuna göre Hope hem kurt, hem vampir hem de cadı oluyor.Teorim bu kadar. Sıra sizde.

Kanka sen olayı anlamışsın zaten ama benim teorim tam bir melez olduğunda cadılık olayının yok olacağı

siz çok yanlış anlamışınız vampir geni diye bişey yok ya büyüyle vampir olursun yada vampir kanı varken ölürsen

bence şöyle tasarlanmış bir kurgu var: Hope bir şekilde ölürse geri gelebilecek çünkü vampir kanı taşıyor buda bebeğimiz için tek seferlik bir ölüm hakkı tanır ki işleri epey heyecanlandırabilir. Şuan bile kullanabildiği cadılık özelliğini düşünürsek buna sahipken ölmesi biraz zor gibi dolayısıyla önce cadılıkla birini öldürürse kurda dönüşecektir ki bu bana kalırsa epey zaman alır. Yani biraz karıştı ama önce kurt olup cadılık özelliklerini kaybedecek sonra ölüp vampir özelliğini tetikleyecek tekrar döndüğünde babası gibi bir melez olurken enteresan bir şekilde cadılığını da geri kazanacak ve alın size olağan üstü güçlü ve Klaus a karşı gelecek devasa bir tehdit daha. Çünkü böyle bir gücü zaten neredeyse yenilmez olan bir adamın tarafında bırakmaları saçmalık olur. Neyse bu kadar :D

@glerburak Arkadaşım zaten biz de diyoruz bu bebek bir mucize. Doğan ilk melez ve cadı olacak.

TVD'de nin son bölümünde hem cadı hem vampir topluluğu geliyordu. TO'da da Hope olayı var bence TVD'yle TO'da ki olayları birbiriyle bağlayabilirler.

Hope hem cadı hem kurtadam fakat vampir kanı taşıyor ölürse melez olarak dogucak tekrar.

cadılar hope'u büyük bir tehdit olarak gördükleri için yok etmek istiyorlardı. hayley hamile iken kadının biri "bir canavar var içinde" tarzı bir şeyler söylüyordu bu durumda ben hope'un hem kurt hem cadı hem vampir olduğunu düşünüyorum. işte tehlike budur

aynen. yoksa sıradan bir melez olarak doğsa en fazla annesi kadar tehlikeli olur. Ama 3ü bir arada olursa gerçek bir tehdit olur ve bu da ilerleyen sezonlardan birinin konusu olacak bence. Normal bir vampir-kurt melezi olsa çok saçma olur çünkü bu bebek daha anne karnındayken bile dünya kadar düşmanı vardı. Sıradan bir melez olsa böyle olmazdı. Zaten TVD izliyorsanız biliyorsunuzdur artık vampirlik kanunları değişmeye başladı.

tvd de bonie'nin anasını damon dönüştürdüğünde cadılığı gitti yani ya cadı olur ya vampir. ya cadı-kurt olacak yada kurt-vampir.

Hope hem bir melezin,kurtun ki artık annesi de melez,ve cadı bir babaannenin genine sahip.Fakat o şuan yalnız kurt ve cadı.Bu bebek bir mucize.Vampirlik genlerle aktarılmaz.Fakat vampire dönüştürüldünde yine de cadı özelliklerini kaybetmez diye düşünüyorum.

konuya abone kullanıcılar 14

Yukarı Çık