"erkekler metro gibi. birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor." -how i met your mother

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Dizi elden gidiyeah...

yeni konu aç Dizi elden gidiyeah...

kadın kardesi bi indirememiz lazım umarım başına kötü şeyler gelir çekimlerdede oynamaktan vazgecer yakın bi zamanda

Bu dizinin 1963 yilindan 2018 yilina kadar gelebilmesinin tek aciklamasi değisimdir. Her ne kadar bu feminizm propagandasından ziyadesiyle rahatsız olsam da doctor who evrenine öldürücü bir darbe değil bu olay. Doctor who evrenine asıl öldürücü darbe bilim kurgunun en kibar haliyle ağzına s*çılmasıdır. Şahsi görüşüm o ki benim Doctor Who' da en çok sevdiğim bölümler bu bilim kurguya ve mantıklı açıklamalara özellikle mantıklı açıklamalara hatrı sayılır bir yer verdikleri bölümler oluyor. Ayrıca yeni doktorumuz Jodie Whittaker'dan inceden bi David Tennant kokusu alanın bir tek ben olmadığını da çok iyi biliyorum. Bunun bilinçli yapıldığını da düşünüyorum. "En sevilen doktor profili"nden yürümüşler anlaşılan ki açıkçası benim de favori doktorum David Tennant idi. Bu fikrimin önümüzdeki 60 yıl içinde değişebileceğini de pek zannetmiyorum. Eleştirileri ''Kadın Doktor'' başlığı altında yapmayı doğru bulmuyorum ve bulmayacağım hepsi bu. Önümüzdeki yüzyıl içinde bu eleştirilerinde ciddi suç sayılacağına eminim...
Mutlu savaşlar.(kendinizle)

@AnalImpaler @$hakur @elvdseval

Tamam doktor sırf 'kadın' diye aşağılayamayız ama bunu 'normal' göstermeye çalışmalarına da göz yummayız!

Dünya erkeklerin olacak!

Kadınlar her geçtiğimiz yıl azalıyor ve azalmaya devam ediyor! Bilim sayesinde üremek için 'kadın' denilen kölelere ihtiyacımız olmayacak!

Yaşasın Erkek Olmak! Yaşasın Sex Robotları! Yaşasın Kadınsız Üreme! Yaşamasın Kadınlar!!

Kadın doktorlara ölüümmmm :D aynen bende alışamadım tek kadın time lord Lady di bana göre ve o da beceriyordu bu taklit ediyor gibi ya hiç o zekilik ve uzaylıları temkin ederki tehdit havası yok hadi bakalım hayırlısı

Bence izleyenlerin kadınları yani bizleri desteklemesinin tek nedeni abazan bi toplumda oluşumuzdu yazar arkadaslarda bi sezonda kadın koyalım dünyanın abazan kitlesini bi deniyelim demistir diye düsünüyorm. bu arada ironi fln olduğunu sanmıyorum söylediğim seyin birisi daha yazmıs 60 yıllık erkek oyuncuyu 2018de kadın yaptılar diye haklı yani ^^ zaman lordie deriz artık :p tek korkum 1-2 sezon sonra erkek ve kadın arasındaki arkadasları oynatmaları ve sonraki sezonlarda uzaylı formlara gecmesi :/

@dersu uzala @$hakur @AnalImpaler

10. sezon izlediğimiz ucube bölümler Doctor Who değildi. Hiç kimse çıkıp eleştiri yapmadı. Deli saçması şeyler izledik geçen doktorla beraber. Kalkmış bir kültürsüz "Ama kadın doktor mu olur yeaa" diyor. Gayette oluyor izliyoruz. Oldukça lezzetli. Ergen dizisi izleyecekseniz Kore'de bolca var izleyin. ;)

Katılmamak elde değil,her hafta büyük bir istikrar örneği olarak daha az zevksiz bir dizi haline geliyor

Tam 8 yıldır severek takip ettiğim bir diziydi Doctor Who. Evet artık takip etmiyorum. İzlemeyi de düşünmüyorum. Çünkü izlediğimiz şey Doctor Who değil. Doctor Who'ya gönderme yapan yeni bir dizi. Evet TARDIS var, evet başrole Doctor deniyor, evet sonik tornavida var, ancak Doctor Who ruhu yok... Önemli olan ruhtur be kardeşim... Sorun Doktorun kadın olması ya da Jodie ablamızın kötü oynaması değil, sorun Doctor Who evreninin gerektiği gibi yaşatılmaması. Düşünsenize içi dışından büyük repliği bile kaldırılmış, ruh ölmüş...
Neyse bundan sonra izleyenlere iyi seyirler...

@SacAdam senin dediklerinin çoğuna katılıyorum. Bu bahsettiğin konuların çoğu sırf değişim çabaları gibi geliyor bana. 1963 yılında başlayıp bilmem kaç sezon yayınlayıp üzerine sinema filmleri çekilmiş olmasına rağmen değişmeyen noktalar vardı, saygı vardı, gönderme vardı.( değişmeyen kısım dediğim şeylerden birisi kadın doctor falan değil).Sonuçta 1963 ten beri aynı kişiler yapmıyor bu diziyi. 2005 yılında modern seri başladığında her ne kadar sonrasında pek sevmesem de yazarlar steven moffat, mark gatis, russell t. davis di. Bu insanlar en azından eski serilere bir bağlılık, bir gönderme, bir birleştiricilik, bir saygı vardı. Her ne kadar eski 10 sezonla adamların yazdığı 3 bölümü karşılaştırmak yeterli olmasa da yeni bölümlerin konuları iyi ama senaryo mu düz tam anlamadım ama gizemi olmamış gibi geliyor. Ayrıca size bir değişiklik daha bu sezon ilk defa dizide ne dalekler olacak ne de cybermanler .

Doctor Who'yu ben yaklaşık olarak 2008 yılından beri takip ediyorum. Kaç defa tekrar tekrar bitirdiğimi kendim bile bilmiyorum. Modern serinin ikinci doktoru olan David Tennant ile dizi gerçekten inanılmaz bir soluğa ulaşmıştı. Daha sonra gelen Matt Smith'in ilk başlarda aldığı tepkileri sanıyorum herkes ya unutmuş yada bilmiyorlar bile. O zaman dizi ilk değişimini yaşadı. Peter Capaldi ile içerisinde benim de bulunduğum bir grup dizinin kalitesinde bir düşüş trendine girildiğini fark etti. Bunu o zamanki yorumlar ve tweetlerden okuyabilirsiniz. Dizinin son sezonlarında senaryo yazarlarının dizinin ruhunu ergenleştirmesiyle durum bu noktaya geldi. Jodie Whittaker'ın yani son doktorun kadın olmasına ilk başta herkes gibi ben de tepki verdim. Doğal olarak 13. doktorun erkek olması ilginç bir değişikliğe yol açıyordu. Ancak ilk bölümden itibaren bu bölümde dahil olmak üzere kendisini sevdirdi. Dizinin hikayesinin değişmesi noktasına kısmen katılıyorum. Ancak her doktor ile zaten değişmekte. Yine de bence Peter Capaldi'den daha iyi oyunculuğu olduğunu ve rolü ile daha çok özdeştiğini görüyorum. Bu yüzden bekleyip diziyi ve karakteri bağlamalarına izin vermek gerektiğini düşünüyorum.

@Cracker61 sen testisleri olmuyan östrojen dolu aptal bir adamsın eğer dizinin peter capaldi zamaninda öldüğünü ve bu karı doctorun zamanında gömüldüğünü kabul etmiyorsan veya görmek istemiyorsan

Yukarı Çık