"bir kız sadece arkadaş olmak istiyorsa bu, seninle bir şeyler yapmak istediği ama sevgili olmayacağıdır." -that 70's show

Doctor Who tartışma forumu

Tüm Forumlar > Doctor Who > Dizi elden gidiyeah...

yeni konu aç Dizi elden gidiyeah...

kadın kardesi bi indirememiz lazım umarım başına kötü şeyler gelir çekimlerdede oynamaktan vazgecer yakın bi zamanda

Bence gayet güzel gidiyor şu an...

@dizideniz terket burayı pis animeci

Kadın oyuncu bayaa iyi aslında jest ve mimikleri bayaa eğlence katıyor ama bu diziyemi olmamış yoksa yol arkadaşı yüzündenmi daha karar veremedim ama yol arkadaşlarının vasat olduğunu rahatça görebiliyoruz zaten ama kadın doctorda kötümü yoksa yol arkadaşlarındanmı böyle oluyo bilemedim ama bir şeyler eksik gibi
Bence şöylede olabilir ikisi aynı anda değiştiği için kötü geliyo olabilir çünkü yol arkadaşı değiştiğinde o ilk bölümde çoğunlukla yol arkadaşını izlerdik ilk tardise girişi falan 'içerisi dışarıdan daha büyük' demesi falan ve doctor değiştiğinde ise yol arkadaşına bakmazdık doctora bakardık ilk kalktığında falan ne yapacak diye ikiside değişince şaşırmış olabiliriz çünkü ilk tardıse girişlerinde doctoru ön plana atmışlar doctorun waow tarzında konuşması falan ama ben orada arkaya bakım yol arkadaşlarının en azından şaşırmalarını falan bekledim ama olmadı
Geleyim yol arakdaşlarının vasatlığına mesela Tardıse giriyolar zenci çocuk sanki arabaya binmiş gibi hep görüyomuş gibi hiç şaşırmadan şuraya basabilirmiyim falan dedi ben Doctor Who tarihinde ilk girişte böyle diyen yol arkadaşı görmedim mesela hepsi ne yapacaklarını söylüyo yol arkadaşı biraz daha arkadan koşturup soru soran bir tipti ama bunların üçündede öyle bir şey yok böyle bir sürü vasatlık görebilirsiniz doctor iyi olsa bile dizinin daha güzel olması adına en azından yol arkadaşları değişmesi lazım zaten büyük ihtimalle o amca gidecek gibime geliyor(2.BÖLÜMDEYİM)
Tardıs te kötü olmuş çok az ışık var normalde biraz daha ferah ışıklı bir ortam olurdu doctor orda koştururdu
Bence diziyi eğlence modundan çıkarmaya çalışıyorlar Biraz daha bilim kurguya kaymaya çalışıyorlar ne kadar gidecekse zaten dibine vurmuşlar

Evet Jodie ablamız çok iyi oyuncu ancak buradakilerin genel kanısı da aynı sanırım, dizi orjinalden çok uzaklaştı. Bu haliyle sevenlere saygım sonsuz ancak sevmeyenler için de aynı saygı olmalı. Ve bu seferki değişim Peter amcamızın geldiği zamanki değişimden ziyade bilim kurgunun arka plana atılması sorun, ya da değişik uzaylı ırkları ya da farklı gezegenler görmemek ya da bilim-kurgu komedi dizisinin karanlık temaya bürünmesi. Bunlar beni rahatsız etti. Ve yıllardır severek izlediğim diziden soğuttu.

@AnalImpaler dur seksist laf söyleyeyim de herkes beni bir bok sansın türünde başlayan o yorumundan yaş aralığının 13-15 yaş (illa vücut yaşı olması şart değil) olduğu belli oluyor. İkinci olarak dizinin Matt Smith zamanında değişime (kısmi bozulma) başladığını Peter Capaldi ile aleni bir şekilde bozulmaya devam ettiğini yazmışım. Okumayı tekrar öğrenmen gerekiyor. Ayrıca her değişimde ilk başlarda bir adaptasyon süreci gerektiğini ancak Peter Capaldi'ye göre Jodie Whittaker'ın daha iyi bir başlangıç yaptığını belirtiyorum. At gözlükleri takıp, seksist yorum yapmak oldukça popülist bir ahmaklık. Ancak özgürce aptallık yapma hürriyetini kullanman konusunda sana karışmayacağım.

Tek sıkıntı eski Doctor Who ruhunun olmaması yoksa Jodie rölünde gayet başarılı. Doktorun kadın ya da erkek olması konusuna gelince bu konunun buralara kadar taşınması bile utanç verici.

AYY SİZ HASTASINIZ

Yahu olay kadın olup olmaması değil ki, Olay Kadının Doctor Rolü için biçilmiş kaftan olmaması. Başka rollerdeki oyunculuğuna bir yorumum olmaz ama Doctor'un enerjisi yok. Emanet duruyor rol, karizma yok, her doctor' da olan bir özelliği şimdiye kadar "kendinden eminsizliği" olarak görüyorum :) David Tennant - Duyguları ile mücadele eden, sempatik ve koruyucu bir rolü vardı. Matt Smith - Çocuksu ama güçlü bir doctor olarak çıktı karşımıza, Peter Capaldi ise Bilge, Tüm Doctor'ların en duyarlısı ve karizmasını yansıttığı rolünde Jodie Whittaker - Amnezia geçirmiş bir Doctor gibi kendinden emin olmadan ortalarda dolanan bir meczup dan fazlası değil.

Bu arada diziyi hala izleyen var mı düzeldi mi? Ben çünkü 2.bölümden sonra izlemedim eski tat yakalandıysa devam edeyim.

@AnalImpaler gene topiği kirletmişsin bak ya -_-

Yukarı Çık