"erkekler metro gibi. birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor." -how i met your mother

Justice League tartışma forumu

yeni konu aç DC vs MARVEL

Şöyle bir karşılaştırma yapsak yorumlarınız ne olurdu? Ben marvelciyim. Çocukluğumda spiderman izleyerek büyüdüğüm için :D

@chuck19, Intersect olmadan hayat nasıl gidiyor la

flash der susarım oda DC

MARVEL son senelerde çalıştığı ve DC nin ona nazaran yattığı belli oluyor , ama DC biraz daha çalışma seviyesini yükseltirse MARVEL ı geçeceğini düşünüyorum . Çizgiroman ve dizi konusu zaten ortaya konulmuş , ben de şunu söylemek isterim oyun sektöründe DC çıkardığı oyunların kalitesiyle MARVEL dan daha öndedir . Özellikle BATMAN favori karakterimdir bu yüzden DC demek istiyorum

marvel in dizileri olsun filmleride olsun dc den çok daha güzel ama bu dc kötü demek

kötü demek deil olacaktı

emine katılıyorum karşılaştırma gereksiz ikisinide izlerken keyif alarak izliyoruz iki taraftande begendiğim begenmediğim karakterler var zevkler ve renkler tartışılmaz son olarak şunu söylemek isterim DC ve MARVEL akıl almaz derecedde güzel filmler yaptılar yiğidi öldürelim haklarını yemeyelim bilim kurgu-fantastik izleyicisi olaraktan iki tarafada tebrikler

https://www.facebook.com/9gag/photos/a.109041001839.105995.21785951839/10153867891156840/?type=1

DCde böğrüne nükleer bomba yiyorsun

Ayrıca DCde Batman var. DC kazanır.

Neden mi ?

Çünkü o Batman

FANBOYlukları bir kenara bırakıp bakacak olursak şu anda MCU nun DCCU e attığı çağ farkını görebilmeniz lazım tamam eskiden DCCU iyi işler yapıyordu ama şuan MCU daha önde dizilere bakacak olursak daha çok eğlendiren diziler DC tarafında (Daredevil hariç) bu arada daha çıkmamış dizilere ve filmlere her iki tarafta bel bağlamasın bence MARVEL olmazsa DC , DC olmazsa MARVEL bu sektörde tutunamaz birbirlerini tamamlıyorlar ve insan aralarındaki farkları bulmak için her ikisinide izlemek istiyor bu arada söylemeden geçemeyeceğim çocukluklarımızın kahramanı Superman tamam çocukken severek izlerdik ama bence DC nin hikayesi en saçma olan kahramanı diyebilirim MARVEL tarafındada Hulk bence hikaye bakımından yetersiz DC nin en kaliteli karakteri Batman buna şüphe yok Marvel tarafında ben hikayesi en etkileyici karakteri Wolverine olarak görüyorum
Ama nedense ikisi arasında seçim yapacak olursak bana MARVEL daha sıcak taraf olarak geliyor :D

Çizgi roman bakımından hangisi daha iyidir bilemem,ancak benim hem marveldan hemde dc comics'ten beğendiğim karakterler var.Marvel'dan Spider-Man ve Wolverine Dc'den ise Batman ve HellBlazer diyebiliriz

Olaya film olarak bakarsak bariz Marvel önde.Christopher Nolan ve son Superman filmiyle Dc iyi hamleler yapsada Marvel X-men ve Spiderman serileriyle işi zaten götürüyor.Dizi olarak bakmak gerekirse maalesef bitsede Constantine gayet iyiydi,Lucifer,Arrow ve Flash ile Dc dizilerde önde diyebilirim.Marvelda Daredevil,Agent Carter ve Agents Shield ile karşılık versede,tanınırlık açısından Dc dizilerde daha iyi gidiyor

Yukarı Çık