"tonight is the night!" -dexter

Justice League tartışma forumu

yeni konu aç DC vs MARVEL

Şöyle bir karşılaştırma yapsak yorumlarınız ne olurdu? Ben marvelciyim. Çocukluğumda spiderman izleyerek büyüdüğüm için :D

dc marveli döver

marvel dünyası sırf laylaylom ben gerek ironman gerek avengers ikisindende çok çabuk sıkılıyorum olay sırf espiri çoğu zaman sanki superkahraman filmine gelmedikte komedi filmine gelmişiz gibi geliyor DC evreni daha karanlık tamam bazen flash gibi hal gibi karakterlerde espiri yapıyor ama bu durum marvelin ki kadar sık ve yersiz olmuyor aynı zamanda film dünyası dizi dünyası vb eleştirilerinizde objektif bulmuyorum aynı zamanda çizgi roman dünyasına baktığımızda cevap şüphesiz ortaya çıkıyor son zamanda önüne gelen film eleştirmeni olmuş önüne gelen çizgiromanına hakimmiş gibi eleştirmen olmus daha neyin ne olduğunu bilmeden ç''alıntı'' karakteri olanı dc'den üstün görüyor

bunlarla alakası olmayan birisine sorsanız dc de sadece genel olarak batman ve superman marvel daha çok tanınıyor dc ye herkes soğuk demiş ama dışardan bakınca öyle bn öyle olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.filmlerde marvel fark takmış durumda dc sıfırlandı hikaye olarak. sadece man of steel var o yüzden hızlı girmek istiyor o yüzden batman v supermanle başladı.ilk justice league çıktığı için flash ın falan bireysel filmlerde nasıl flash olduğunu anlatmıyacaklar herhalde belki justice league başında kısa bir özet geçerler . saten marvelı anlatmaya gerek yok ama 2016 dan sonra marvel avengerslar captain america falan hariç yavaşlıyacak gibi tabi arada bazı filmler çıkacak ama ne kadar kaliteli olcak dc karşısında o tartışılr

Wally West teqler

Marvel küçük çocuklara göredir , DC büyüklere göre.

Bu karşılaştırmalar hiç bitmeyecek çünkü işini iyi yapan, iyi iş çıkarabilen firmalar her zaman karşılaştırılır.
Samsung - Apple
Mc Donald's - Burger King
Coca Cola - Pepsi
Disney - Warner Bros.
Marvel - Dc
farkettiğiniz gibi hep bir kıyaslama içindeyiz ancak siz elma ile armut'u karşılaştırıp elma'yı seçtikten sonra ömrü hayatınızda hep elma mı yersiniz? Yoksa diğer meyvelerden de tatmazmısınız?

*Dipnot: 1980-90' larda çizgi romanlar düşüşte iken Marvel ve Dc iflas edecek duruma gelir. Dc tüm karakter haklarıyla Warnes Bros. tarafından alınır. Ancak Marvel tamamen karakterleri satmak yerine karakterler dağıtılır. Spiderman, Wolverine, X-Men, Fantastic Four, Daredevil, Elektra, Ghost Rider, Blade, Punisher ve daha niceleri Fox ve Sony başta olmak üzere satılır. Ancak Marvel karakterlerin geri dönmesi için anlaşmaya x senede karakterin tekil filmi çekilmezse karakter geri döner maddesi koymuş böylelikle Daredevil dizisi izlemiş olduk. Ancak Spiderman, Xmen, Wolverine ve Fantastik Dörtlü'nün hakları hala Sony(Spiderman) ve Fox(Xmen,F4,W) 'dadır.
Marvel'da 2008'de Disney tarafından alınınca sinematik evren kuruldu ve filmler çekildi.
Marvel için Çocuksu, bebelere göre vb. şeylerin denmesinin nedeni Marvel'i satın alan Disney'in daha çok genç kitleye hitap etmesi ve animasyon filmleri çekmesiyle genç kitleye sahip olması.

*Çok ayrı bir Dipnot: Marvel ile Sony anlaşarak Spiderman'i Sinematik Evrene dahil ettiler. İlk olarak 6 Mayıs'ta gösterime girecek Captain Amerika: Civil War'da gözükecek daha sonrasında 2017'de kendi filmine sahip olacak. Yeni spiderman'de Tom Holland kendisi 19 yaşında.

şimdi şöyle bir şey var smallville gibi bi çizgi roman karakteri ile ilgili güzel bi dizi görmedim şahsi fikrim arrow the flashda agent carter agent of shield den daha güzel geliyor bana daredevilde flashtan iyi arrowdan iyi degil bence kaanatim olarakta şu yeni zamanlarda marvel filmleri gerçekten harika yapıyor bence dizi olarak dc film olarak marvel şu anda.

çizgi roman serileri olarakta 2side farklı ve güzel bu konuda ayrım yapmak mantıksız olur bazıları yok dc son zamanlarda batırdı filan diyor ama bence marveldan daha çok dikkatimi çekiyor ama marvelede çizgi romanda kötü diyemem zevk meselesi bunlar mesela korku komedi karışık filmler var millete çok saçma geliyor imdbden 3-4 alıyor ben çok seviyorum genellikle bu iş zevk meselesi herkesin görüşü farklı çoğu insan genellikle marvel diyor ama sadece filmleri izledikleri için çocukluğumdan beri çizgi roman okuyan seven koleksiyonu yapan biri olarak gerçekten 2side birer başyapıt 2 şirkettte dcde marvelde hem karakteri komedi hemde ciddi resmi olarak işledi batman gibi ciddi ağır bi karakter ama esprili ve sempatik biçimdede işlediği oldu çok zaman

benim tercihim dc batman ve supermanin 2si geri kalan bütün dc kaarakterlerine ve marvele tercih ederim ama marvele kötü diyemem kötü demek saçma olur çünkü 2 şirkette parayı götürüyor cepleri doluyor bizde anca izliyoruz ve okuyoruz

Bence DC'nin karakterleri daha orjinalken Marvel karakterleri DC den alıp kendine göre düzenlediği için yaratıcılık olarak DC her zaman Marvel'in önünde. Ayrıca yanlış anlaşılmasın ama ben Marvel'i şu son zamanlarındaki filmleri falan olmasa hatırlamıyorum yani. Batman çocukluk kahramanım, Superman'de öyle ve Wonder Woman ama Marvel.... Bilmiyorum! The Atom önce DC de çıkıyor ardından Marvel Ant-Man i ortaya sürüyor. Darkseid önce DC'de çıkıyor ve sonra yine Marvel Thanos diyerek onunda bir benzerini yapıyor. Iron Man zaten Batman'in daha sinir bozucu versiyonu gibi bir şey. Kısacası Marvel'in son zamanlardaki şu Avengers saçmalıkları falan olmasa gelebileceği bir yer yok gibi gözüküyor ki Watchmen'i izleyip hayran kalmış biri olarak Marvel'in yaptıkları tüm filmleri toplasanız The Dark Knight Trilogy, Man of Steel veWatchmen'in yerini alamaz benim gözümde. Ayrıca vizyona girecek olan Batman V Superman ve Suicide Squad da varken Marvel'i rakip olarak görmüyorum bile. Birkaç gözde oyuncu ve saçma sapan senaryolarla sadece "avam" kesime ithaf eden zırvalıklardan başka bir şey yapamayan bir firma benim gözümde. En iyisi iki şirketinde tarihini ve karakterlerini göz önüne alarak karar vermektir. Scarlett Johansson'un saçlarını kızıla boyayarak, Robert Downey'i dünyanın en nefret edilen adamı gibi göstererek bir yere varamazlar bence. Ayrıca Daredevil'i okumak ve izlemek yerine Batman'i okuyup izlemek daha iyi, en azından daha kaliteli bir şeyler görmüş olursunuz. Birkaç filmle çizgi roman dünyasını eleştiren arkadaşlar görüyorum. Bir şey bilmeden veya araştırmadan ortaya çıkıp ağzına geleni söylemek yerine biraz kendilerini geliştirip neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilirler. Ayrıca DC de karakter çeşitliliği olmadığını söylüyorlar. Bu konuda DC'nin karakterlerini kendilerine uyarlayanlar olarak oturup çeşitlilik ve özgünlük konusunda daha çok kafa patlatmalarını istemek zorundayım. Elinde çekiçle saçma sapan hareketler yapan bir adama güveneceğime (Thor) gezegeni yok olunca bizim dünyamıza gönderilmiş ve farklı atmosferden ve güneş sisteminden geldiği için genetik faktörlerinin bizden üstün olduğu bir karaktere güvenirim daha iyi. Yani çeşitlilik ve orijinallikten bahsederken önce karakterlerin yaratıldıkları tarihlere ve eski çizgi romanlara bakın derim. Bir de gelip burada terör estireceğinize araştırma yapın da cahil kalmayın. Adam gelmiş saçma sapan dizileri film serilerini izlemiş yalnızca, bir de onlarla caka satıyor. Bir atasözümüz vardır şuanki duruma çok uyuyor: "Kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz." Ben diyeceğimi dedim isteyen üstüne alınır isteyene de cahilliğiyle iyi mutluluklar dilerim...

Bence böyle bir karşılaştırma çok saçma olur çünkü hem dc hemde marvel karakterleri birbirinden "esinleniyor. İkiside gayet başarılı.

Bu tartışmalar çok saçma mesela benim adamım Joker ama hiçbir zaman DC daha iyi diyemedim veya Marvel. İki taraf da mükemmel. Zevk almaya bakın

Yukarı Çık